vMind'a Hoş Geldiniz

Size bugün nasıl yardımcı olabiliriz?

Giriş Yapın

vMind ve ADEO Cyber Security, MDR - Yönetilen Tespit ve Müdahale Hizmeti İş Birlikteliği

Türkiye’nin lider bulut hizmet sağlayıcısı ve BT sistem entegratörlerinden vMind ile siber güvenlik alanında Türkiye’nin önde gelen yönetilen siber güvenlik servisleri sağlayıcısı ADEO, MDR (Yönetilen Tespit ve Müdahale)alanında iş ortaklıklarını duyurdu.

vMind ve ADEO yöneticileri, bu iş ortaklığı ile müşterilerine ADEO MDR ve üst düzey siber güvenlik hizmetlerini ‘As a Service’ olarak portvMind’ın yüksek performanslı altyapısında veya on-premise olarak sağlayarak, portvMind’ın mevcut platformlarında sağlanan üst düzey standartların, portvMind dışındaki sistemlere de  ulaşmasını sağlayacaklarını açıkladılar. Bunu pro-aktif bir gözetimle, sürekli ve iki farklı şirketin kontrolünde yapmanın getirdiği güçle oluşacak katma değerli siber güvenlik hizmetini, portvMind ve Adeo takımları uyum içinde sağlayacaklar. Daha derinlemesine ilave hizmetler almak isteyen müşterilere “As a Service” modeli ile güvenlik hizmeti  verebilecekleri duyurusuyla artık vMind, ADEO   iş ortağı olarak; son kullanıcılara tek bir noktadan daha kolay yönetilebilir, maksimum güvenlik seviyesinde, maliyet avantajı sağlayan ve kullanımı yaygın bir hizmet paketi sunmuş olacak.

vMind kurucusu Volkan Duman;“Bulut hizmetleri markamız olan portvMind'ın üzerinde son dönemde, özellikle büyük veri, performanslı çözümler, siber güvenlik, kimlik ve erişim kontrolü, kısaca “Güvenli ve Esnek Bulut platformu” olmaya devam etmek adına ciddi yatırımlar ve sürekli modernizasyonlar yapıyoruz. Teknopark bünyesinde geliştirmiş olduğumuz mühendislik çözümlerimizle, yönetilen hizmetleri de kapsar şekilde uçtan uca çözüm sağlamaya devam ediyoruz.

Türkiye'de bulut sektörünün hem yüzde yüz yerli üretici hem lider oyuncularından biri olarak; bulut hizmetlerimizi maksimum performans gösterecek şekilde, pro-aktif güvenlik sistemleri ile donattık. Bizi tercih eden iş ortaklarımıza, katma değerli hizmetlerimizi esnek bir biçimde sunuyor ve diğer yandan da "Doğru, güvenilir ve verimli bir dijital dönüşüm" danışmanlığımızla da bu alanda farkındalık yaratmaya etkin bir biçimde devam ediyoruz.

Dijitalleşmenin yaygınlaştırılmasındaki bu gücü hep birlikte sonuna kadar kullanmak, işletmelerin sürekli değişen ve gelişen teknolojik araç ve gereçleri daha verimli kullanmalarını sağlamak, tüm bu yaygınlaşmayı “önce veri güvenliği” felsefesi ile sunmak hedefindeyiz. Bu süreçte BT karar vericilerinin, “Güvenli Bulut” yapılarına en doğru modelleme ile geçiş yapmaya karar vermelerini, ülkemizin tamamında da bu bilincin artarak yerleşmesini temenni etmekteyiz.

Adeta, dijital bir banka görevi gören servis sağlayıcıların güvenlik kuralları ve bu kuralları hangi çözümlerle sağladıkları meselesi çok kritik. Siber güvenliğin yanında altyapı içinde meydana gelen güvenlik olaylarını izlemek, analiz etmek, yorumlamak, olaylara müdahale etmek, gerekli bildirimleri yaparak iyileştirme çalışmalarını sürdürmek ve bu hizmeti doğru bir hizmet sağlayıcıdan alıyor olmak günümüzde şirketler için stratejik önceliklerden biri. Mevcutta SOC (Security Operation Center) ve NOC (Network Operation Center) hizmeti sağlayan pek çok çözüm mevcut ve şirketler Güvenlik Operasyon veya Network Operasyon merkezinden sistemlerinde, ağlarında meydana gelen atakları, olayları takip ederek analiz edebiliyor, logları kayıt altına alabiliyorlar ancak bunu 7/24 takip etmek, yorumlamak ve önlemek için yapılacakları belirlemek geleceğin siber güvenlik bakışı olan MDR ile mümkün. Her bir sürecin, tamamen alanında profesyonel ve odaklı bir ekip tarafından yürütülmesi, takip edilmesi sürdürülebilirlik açısından günümüzde artık şart haline gelmiştir. portvMind olarak bizler kendi ekiplerimizin dışında üçüncü bir göz olarak Adeo MDR çözümünü kullanıyor ve bu şekilde bulut çözümümüzü kullanan, kullanmayan tüm müşterilerimize de güncel güvenlik çözümleri hizmeti verebiliyoruz.

Duman, “Yerli ve sektöründe lider bir hizmet sağlayıcı olan ADEO ile bu alanda iş ortaklığı yaparak; kendi çözümlerimizdeki yüksek standartları onlarınkiyle birleştirerek, müşterilerimize tek noktadan ulaşılabilir kılmak istedik. Bu iş birliğindeki temel amacımız mevcut müşterimiz olsun veya olmasın,portvMind ortamında sağladığımız güvenli ortamı, portvMind dışındaki sistemlerede sunabiliyor olmak. Bunu pro-aktif bir gözetimde, devamlı ve iki farklı şirketin tecrübesi, bilgi birikimiyle yapmak amacındayız. Burada portvMind ve ADEO takımları birbirini tamamlayarak, daha derinlemesine ilave hizmetler almak isteyen müşterilerimize ya da potansiyel müşterilere “As a Service” modeli ile güvenlik hizmetleri verebilecek. Bu iş birliğinin daha fazla kurumun yüksek güvenlik seviyesine erişmesine yardımcı olacağına inanıyoruz” açıklamasında bulundu.

ADEO Cyber Security’nin Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Halil Öztürkci; “Müşterilerine uçtan uca siber güvenlik hizmeti sunan ve dünyanın da önde gelen 250 MSSP (Yönetilen Siber Güvenlik Servisleri Sağlayıcısı) firmasından biri olan ADEO Cyber Security olarak, iş birliği kapsamımızı sürekli genişletmeyi çok önemli bir sorumluluğumuz olarak görüyoruz. Türkiye’deki ve MEA bölgesindeki toplam 1000’i aşkın müşterimize kurulduğumuz ilk yıldan itibaren siber güvenlik konusunda hizmet veriyor, imza attığımız katma değerli ortak projeler sayesinde sektörün öncü markalarının know-how’ını daha geniş kitlelere sunuyoruz. Bu bilgi ve teknoloji akışı bize pasif değil aktif, statik değil dinamik, kesintili değil sürekli bir siber güvenlik hizmeti sunma imkânı sağlıyor. Son iş birliğimizi portvMind ile gerçekleştirerek bir sektör lideriyle daha çalışacak olmanın heyecanı içerisindeyiz” sözleriyle iş birliğine dair duygularını dile getirdi.

Öztürkci, “MDR alanında, kullanıcılarımız için her zaman ideal çözümleri bulma ve o çözümlere en kolay şekilde ulaşmalarını sağlama yolunda ilerlerken, Türkiye’nin lider bulut sağlayıcısı ve BT sistem entegratörü portvMind ile beraber As a Service modelinde neler yapabileceğimiz üzerine oldukça kapsamlı çalıştık. Bu iş birliği ile; iki şirketin hizmet gücünü bütünleşik bir şekilde sunmaya hazırız. Siber tehlikeler her geçen gün artıyor ve bu saldırılara karşı savunma yapmak da bir o kadar zorlaşıyor. İşte tam bu noktada kendini ispatlamış bir teknoloji ve alanında uzman ekiplerce 7x24 işletilen bir tespit ve müdahale sürecinin birlikte sunulduğu siber savunma hattı sayesinde müşterilerimiz siber saldırılara karşı çok daha korunaklı hale geliyor” sözleriyle iş birliklerinin faydalarını açıkladı.

Öztürkci, “Siber güvenlik yönetim kabiliyetlerimizi, iki deneyimli ekibin etkileşimli gözlem ve kontrolleriyle sunarken bu iş birliğinin çok olumlu tepkiler alarak uzun soluklu başarılara imza atacağına eminim” dedi.

vMind Hakkında

2013 yılından bu yana faaliyet gösterdiği ülkelerde kültüre ve çevreye duyduğu saygı ve liderlik vizyonuyla vMind, dünyanın önde gelen kuruluşlarının tercih ettiği BT iş ortağıdır. Sektörün gelişiminde öncü olma vizyonuyla, kendi bulut markası “portvMind” ve profesyonel yönetilen hizmetleri sayesinde rakiplerinden ayrışmaktadır. vMind, üst düzeydeki özelleştirilmiş bulut hizmetlerini portvMind markası ile; KOBI’lere özel uygun maliyetli, kolay erişilebilir bulut platformu seçeneğini ise portvMind Express markası ile sunmakta ayrıca, vMindJV iştiraki ile ülkemizi de içine alan büyük bir coğrafyada tüm bu hizmetlerini kesintisiz bir biçimde sağlayabilmektedir. 

Ulusal, Uluslararası, KOBI veya çeşitli ölçekteki şirketlerin ve kamu kurumlarının da içinde bulunduğu 22 farklı sektöre ait güçlü referanslara sahiptir.  

vMind, şeffaf müşteri ilişkileri yönetimi, güçlü iş ekosistemi, yenilikçi yaklaşımı ve bünyesinde çalışan uluslararası tecrübeye sahip güçlü teknik ekibi sayesinde, dijitalleşme yolculuğundaki şirketlerin IT iş yüklerinin %90'ına kadar başka kimseye ihtiyaç duymadan karşılayabilmektedir. 

ADEO Cyber Security Hakkında

ADEO Cyber Security, İstanbul ve Ankara ofislerinde hem kamu hem özel sektörde derinlemesine deneyime ve uzmanlığa sahip, tamamı Türk mühendis ve teknoloji danışmanlarından oluşan kadrosuyla; yurt içi ve yurt dışındaki müşterilerine, iş ortaklarına uçtan uca siber güvenlik hizmeti sunuyor. MDR konusunda Türkiye’de ilk ve lider konumda olan ADEO, MSSP Alert tarafından hazırlanan dünyanın en iyi 250 MSSP sıralamasında yer almaktadır. Siber olay müdahalesi, yönetilen siber güvenlik servisleri, adli bilişim hizmetleri, risk & compliance, kırmızı takım, mor takım ve mavi takım gibi hizmetlerini başta finans, telekomünikasyon, enerji, e-ticaret, üretim olmak üzere Türkiye ve MEA Bölgesinde 1000’in üzerinde özel sektör şirketine ve kamu kuruluşuna hizmet vermektedir.

2024 © vMIND Tüm Hakları Saklıdır.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu