vMind'a Hoş Geldiniz

Size bugün nasıl yardımcı olabiliriz?

Giriş Yapın

En Güvenli Uzaktan Erişim İmkanına Ulaşın Ve Tehditlere Karşı Kendinizi Koruyun

Son kararların ardından kapanma günlerinin tekrar hayatımıza girmesiyle, evden çalışma yöntemleri artık tamamen yeni iş yapış şeklimiz haline geldi. Peki bu yeni düzende iş akışımızı nasıl en optimum seviyede tutabilir ve aynı anda siber güvenlik saldırılarına ve tehditlerine karşı kendimizi nasıl koruyabiliriz?

Kurumlarımızın sistemleri içerisinde düzenli olarak ayrıcalıklı bilgi ve operasyonlara erişime sahip olan çalışanları yüksek risk noktaları olarak nitelendirmek gereklidir. Bu kişilerin sahip olması gereken güvenli erişim yöntemlerinin çeşitli sebeplerle aksaması, istenmedik birçok ciddi soruna yol açabilir. Kimlik kopyalama saldırıları, veri dinleme ve sızıntılar – hepimize arzu etmediğimiz baş ağrıları yaşatabilir. Bu durumda da başımıza gelecek felaketlere karşı geç hareket edip hem kendi iş yükümüzü içinden çıkılamaz bir hale getirmek, hem de geri döndürülemez kayıpları göğüslemek istemeyiz. Öyleyse, bu tür durumlarda erişimi güvence altına almak için ne yapılabilir?

Uzaktan çalışanların iki faktörlü kimlik doğrulaması ve ayrıcalıklı kullanıcıların yönetimi gibi önlemler size temelde ne kadar yardımcı olacaktır?

“Indeed Access Manager” yani Erişim Yönetiminin (AccMan) normal kullanıcı kimlik doğrulamasıyla ilgili görevleri ve karşılarında hangi senaryolarda geçerli olabileceklerini aşağıda bulabilirsiniz:

Web uygulamalarında 2FA

  • RDP'de 2FA
  • VPN'de 2FA
  • VDI'da 2FA

Bu senaryoların yanı sıra Indeed PAM “Ayrıcalıklı Erişim Sistemleri” ile şunları da yapabiliyor olacaksınız:

Kritik altyapılara verilecek olan erişim sahiplerini belirlemek ve güvenlik katsayınızı %100’e çıkarmak için 2FA sistemini aktive etmek.
Sistem yöneticilerinin ve yüklenicilerinin hangi kaynaklara ne kadar süreyle erişebileceğini belirleyerek oturumlar üzerinde tam kontrolün keyfini çıkarmak.
Yalnızca PAM Ağ Geçidini yayınlayarak - tüm altyapıyı paylaşma ihtiyacından kaçınmak ve ek risklere maruz bırakmaktan kurtulmak.
Olayların araştırılmasına yardımcı olan oturumların video / metin kayıtlarına tam erişim elde etmek. Video kaydının tüm ayrıcalıklı kullanıcılar için mi yoksa yalnızca bazıları için mi açılacağı da tamamen size bırakılmış durumda.
PAM için neden Indeed Identity ve vMind hizmetleri?

En hızlı yardım opsiyonunu biz sunuyoruz. En kolay kimlik doğrulama senaryosu 2 saatten daha kısa sürede uygulanabilirken, Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi (PAM) yalnızca 2 gün içinde devreye alınabiliyor.

En büyük öncelik konusunu güvenlik olarak belirlememize rağmen, hemen ardından sizin cebinizi de düşünmeyi ihmal etmiyoruz. - iki faktörlü kimlik doğrulama veya Ayrıcalıklı Erişimin kontrolü uygulamalarının planlarınızda olmayabileceğini ve bu sistemlerin şu anda şirketinizin bütçesini zorlayabileceğini biliyoruz. Bu yüzden sorunu şimdi çözmek için tamamen ücretsiz bir deneme-PoC sunuyoruz. Ödeme kolaylıkları ve PoC ile ilgili daha ayrıntılı bilgiler bir mail uzağınızda.

  • Tüm çalışanlarınızı güvende tutarken, ihtiyacınız doğrultusunda lisans sayısını belirliyoruz.
  • Aynı anda PAM ve Çok Faktörlü Doğrulamaya (MFA'ya) ihtiyacınız varsa Indeed Identity ve vMind’ın yardımıyla, iki ürünü de aynı anda sağlayabiliyoruz.
  • Sizi olabildiğince rahat ettirmek adına tüm süreç boyunca size rehberlik edip ücretsiz danışmanlık sağlayacağız ve sistemi kuracağız.
  • Sunduğumuz rahat kullanılabilirlik ile çalışanlarınız en uygun ve tanınabilir kimlik doğrulama yöntemini seçebilecekler; SMS, push bildirimleri, TOTP / HOTP.
  • vMind ile çıkabilecek en ufak bir problemde bile size 7/24 destek vermeye hazırız. Bizimle iletişime geçmeniz yeterli!

2024 © vMIND Tüm Hakları Saklıdır.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu