vMind'a Hoş Geldiniz

Size bugün nasıl yardımcı olabiliriz?

Giriş Yapın

1987 yılında kurulmuş olan Ersel Ağır Makine: Kocaeli, Türkiye Taysad Sanayi Bölgesi'nde 35.000 m2 kapalı, toplam 55.000 m2 alanda faaliyetlerine devam etmektedir.

Ersel Ağır Makine, mineral proses tesisleri, cevher zenginleştirme tesisleri tasarlayıp üretmenin ve kurmanın yanı sıra madencilik, enerji ve otomotiv çimento gibi endüstrilere ekipman ve parça tedariği sağlamaktadır. Yurt dışına yaptığı anahtar teslim tesis, makine ve ekipmanların satışları ile global marka bilinirliğini artırmakta, yurt içi ve yurt dışı pazarlardaki konumunu güçlendirmektedir. 


Şirket: Ersel Ağır Makine 
Ürün ve Hizmetler: NVIDIA vGPU (Ekran Kartı Sanallaştırma), Masaüstü Sanallaştırma, BT Platform Modernizasyonu, BT Danışmanlık
Sektör: Maden, Enerji, Çimento, Otomotiv, Gemi İnşa, Genel Makine Endüstrilerine; Tesis, Parça ve Ekipman Üretimi ve Tedariği
Ülke: Türkiye 


KURUMUN KARŞILAŞTIĞI ZORLUKLAR

Yurt içi ve Yurt dışı pazarda her geçen yıl artan talep doğrultusunda istikrarlı büyümesine devam eden Ersel Ağır Makine Sanayii ortaya çıkan yeni BT altyapı ihtiyacı, mevcut sistemlerinde yaşanan AR-GE ve tasarım süreçlerindeki performans, iş verimliliği, süreç yönetimi, son kullanıcı motivasyonunda oluşan memnuniyetsizlik gibi sorunlar, dijital iş süreçlerindeki güvenlik ve artan performans ihtiyacı nedeniyle BT yapısını modernize etmesi gerekmektedir.

2018 yılında yeni fabrika yatırımı kararı alan Ersel Ağır Makine Sanayi ortaya çıkan bilgi teknolojileri altyapısı modernizasyon ihtiyacı doğrultusunda global ve yerel birçok firma ile görüşmede bulunarak, ihtiyaçlarını karşılayabilecek yetkinlikte, dijital dönüşümünü hızlandıracak, özellikle hem altyapı kısmında hem de danışmanlık anlamında yetkin bir firmayla BT süreçlerini ve projesini devam ettirme amacı taşımaktadır. Şirket dijital dönüşüm süreçlerinde altyapı kısıtları ile karşılaşmak yerine verimliliğe ve teknolojik kazanımlara odaklanabileceği esnekliğe ihtiyaç duymaktadır. Tüm değerlendirmeler neticesinde en iyi kavramsal tasarımı sunan, uzun yıllardır güvenle çalıştığı vMind Bilgi Teknolojileri ile projeyi hayata geçirme kararı almıştır.

KULLANILAN ÇÖZÜM

AR-GE ve Tasarım süreçlerinde NVIDIA vGPU ile  performans artışı, ölçeklenebilirlik, verimlilik, şirket içi son kullanıcı memnuniyeti, çeviklik, dijitalleşme süreçlerine uyum, BT operasyonlarında hızlanma, iş sürekliliği, maksimum güvenlik, profesyonel teknik ekip desteği, güncel teknolojiye uyumlu ve dünya standartlarında sistemler.

Ersel Ağır Makine BT altyapı modernizasyonunu NVIDIA, Palo Alto, Dell, Citrix, Cisco, VMware ürünlerini kullanarak, vMind Bilgi Teknolojileri destek ve danışmanlığı ile ürünlerin teslimi sonrası 2 ay gibi kısa bir sürede gerçekleştirmiştir.

MASAÜSTÜ SANALAŞTIRMA (VDI) ÇÖZÜMÜNÜ TERCİH ETME NEDENLERİ?

Ersel Ağır Makine’nin masaüstü sanallaştırma çözümünü tercih etmesinin ana nedeni; kurumun odak noktasının güvenlikten ödün vermeden performans ve verimliliği arttırma imkânı bulmalarıdır.

“Yakın zamana kadar bir sistemden aynı zamanda hem güvenli hem yüksek performanslı hem de verimli olmasını beklemek kulağa pek inandırıcı gelmiyordu” diyen Ersel Makine yönetimi, masaüstü sanallaştırma çözümü ile bu konuda güçlü bir pozisyona geçtiklerini belirtiyor.

NVIDIA vGPU ÜRÜNÜ SONRASI ŞİRKETİN KAZANIMLARI NELERDİR?

Ersel Ağır Makine, NVIDIA vGPU ürünü sonrası AR-GE ve tasarım süreçlerinde yaşadığı performans sorununu çözmüştür. Kullandığı yazılımlarda hız sorunu ortadan kalkarak hem iş verimliliği hem de ekibin iş motivasyonundan artış gözlemlenmiştir. Bu çözüm ile dijital iş süreçlerinde güvenliği sağlarken değişen veya artan performans ihtiyaçlarına göre kaynakları verimli şekilde dağıtabilmiş hatta gerektiğinde arttırabilme olanağı bulmuştur. Buda şirkete dijital dönüşüm yol haritası kapsamında iş süreçlerini yeniden tasarlarken altyapı kısıtlarına değil verimliliğe ve teknolojik kazanımlara odaklanma özgürlüğü tanımıştır.

Özetle; Ersel Ağır Makine NVIDIA vGPU ürünü ile birlikte bilgi işlem teknolojileri altyapısını yeni yatırımlarının ana hedefi olan ölçeklenebilir, hızlı, güvenli ve platform bağımsız bir yapıya dönüştürmüştür.

ELDE EDİLEN FAYDA

 • AR-GE ve Tasarım Süreçlerinde Performans Artışı
 • İş Verimliliği
 • Şirket İçi Son Kullanıcı Memnuniyeti
 • Ölçeklenebilirlik
 • Maksimum Güvenlik
 • Esneklik
 • Çeviklik
 • Platform Bağımsız Yapılanma
 • BT Operasyonlarında Hızlanma
 • Dijital Dönüşüm Süreçlerine Uyum
 • Profesyonel, Tecrübeli Teknik Ekip Desteği

 

GELECEĞE BİR BAKIŞ

Ersel Ağır Makine, zaman içerisinde artacak ihtiyaçlar ve gelişen teknolojilere uyum için karşılarına çıkabilecek olası modernizasyon projelerinde mevcut donanımsal platformunu en güncel ürün ailesi ile yenileyerek aynı çözümler ile devam ettirmeyi düşünmektedir.

Selma GÜLBEYAZ
Ersel Ağır Makine Yönetim Kurulu Üyesi

2024 © vMIND Tüm Hakları Saklıdır.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu