vMind'a Hoş Geldiniz

Size bugün nasıl yardımcı olabiliriz?

Giriş Yapın

Bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce, güçlü bir personel kimlik doğrulaması çözümü olan ürünümüz için yepyeni bir güncellemesini yayınladık. Bu sayede ürünümüz, personel kimlik doğrulaması konusunda bir üst seviyeye taşınmış oldu.

Indeed AM geliştirmesinde geçmiş olduğumuz son aşamayı, sizinle paylaşmaya hazırız ve size Indeed Access Manager Sürüm 8.1'in yeni özelliklerini sunmak istiyoruz.

Optimize Edilmiş Kullanıcı Dizini İşlemleri

Active Directory üzerindeki yükü azaltmak veya kullanılmayan hesapları hariç tutabilmek için LDAP filtreleri ile, IAM’ın active directory üzerindeki sadece bazı kısımlara erişebilmesi sağlanabilir.

Buna ek olarak Indeed AM kimlik doğrulama sunucusunda ve yönetim arayüzünde çok önemli iyileştirmeler yapılmıştır. Bu sayede son kullanıcıların ve sistem yöneticilerinin arayüz girişlerindeki bekleme süreleri çok azaltılarak, sistem yöneticilerinin çok daha etkin çalışabilmeleri sağlanmıştır.

PostgreSQL Desteği

Önceki sürümlerimizde “Microsoft SQL Server” ve “Active directory” desteği bulunuyordu. Yeni çıkardığımız 8.1 sürümünde ise, artık “PostgreSQL” desteği de eklenmiş oldu.

Kullanıcı makinası üzerinde, geliştirilmiş kimlik doğrulama yönetimi

Indeed AM ile yapılan kimlik doğrulamalarında politikaları düzenleyerek, AD şifrelerinin kullanılmasına engel olabilirsiniz.

“Windows Logon” modülünde, politika üzerinden engellediğiniz giriş yapma metotları görünmeyecektir.

Indeed “Anahtar Sağlayıcı” ayarları

Yeni sürümde sistem yöneticileri Indeed anahtar yönetimi seçenekleri olan “Push Authentication” ve “OTP” arasında geçiş yapabilecekler. Bu sayede, kullanıcılar, telefonları Indeed anahtar sunucusuna bağlanamasa bile, kimlik doğrulaması yapabilirler.

Sistem yöneticileri, “Push Request Confirmation” özelliğini kullanıcı telefonlarında zorunlu kılarak, daha güçlü kimlik doğrulaması yapılmasını sağlayabilirler.

Kullanıcılar, parmak izi ve grafik kod denetimi metotları arasında geçiş yapabilirler.

Optimize edilmiş “SAML Identity Provider” performansı

Yeni sürümde, “SAML IDP” modülümüzü güncelledik. Yeni hali çok daha kullanıcı dostu oldu. Artık kullanıcı adı girişi yapılırken, kullanıcıların “Etki alanı” yazmalarına gerek kalmıyor. Sadece kullanıcı adı yazmaları yeterli oluyor. “Windows Password Provider” aracılığı ile otomatik giriş de yapılabilir.

Indeed Access Manager 7.x sürümünden geçiş yapmak

Indeed AM eski sürümlerini kullanan müşterilerimize güzel bir haberimiz var. Indeed AM 7.x sürümlerininden, güncel 8.1 sürümüne hiçbir kullanıcı verisi kaybedilmeden geçiş yapılabiliyor.

2024 © vMIND Tüm Hakları Saklıdır.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu