vMind'a Hoş Geldiniz

Size bugün nasıl yardımcı olabiliriz?

Giriş Yapın

Dedeman Holding Grubu; 3 farklı ülkede 15 ilde, 3.206 oda ve 6.204 yatak kapasitesiyle faaliyet gösteren lider bir konaklama ve madencilik şirketidir. Dedeman Hotels and Resorts International'ın BT departmanlarının öncelikli hedefleri, sistem sürdürülebilirliğini sağlamak, 7/24 kesintisiz hizmet sunmak, yeni teknolojileri sistemlerine adapte etmek ve maksimum güvenlik önlemlerini sağlamaktır. Dedeman, dağıtık mimari yapılarının getirdiği zorlukların üstesinden gelmek, verimlilik ve maksimum güvenlik sağlamak için operasyonlarını merkezileştirmeye ve Türkiye’nin lider yerel bulut hizmet sağlayıcısı olan vMind Bilgi Teknolojileri’ nin yeteneklerinden yararlanmaya karar vermiştir.

Şirket: Dedeman Holding
Ürün ve Hizmetler: portvMind Bulut, vMind Yönetilen Hizmetler, IT Danışmanlık
Sektör: Otelcilik ve Maden
Ülke: Türkiye

KURUMUN KARŞILAŞTIĞI ZORLUKLAR

Dedeman Grup, büyüme stratejisini planlarken merkezi olmayan mimarisi nedeniyle yönetilemeyen pek çok zorlukla karşılaştı. Operasyonel verimliliği artırmak ve genişleyen otel portföylerine sorunsuz hizmetler sağlamak için altyapılarını ölçeklendirilebilir, standardizasyonu kolay, yeniliklerin hızlı adaptasyonunu sağlayabildikleri, maksimum güvenlik standartlarında bir yapıya dönüştürme ihtiyacının farkına vardılar. Mevcut şirket içi veri merkezlerinin modası geçmişti ve yeni sunuculara ve depolama sistemlerine yatırım yapmak hem maliyetli hem de külfetliydi.

KULLANILAN ÇÖZÜM

Dedeman Holding, bu zorlukların üstesinden gelmek için vMind ile ortak çalışmaya karar verdi. vMind'ın özel bulut çözümlerindeki uzmanlığını fark ettiler ve daha esnek ve ölçeklenebilir bir bulut ortamına geçişin gereksinimlerini karşılayacağına inandılar. vMind, Dedeman Grup BT süreçlerinde tam orta noktada yer alarak ekibin ciddi anlamda iş yükünü üstlenmiş oldu. İşe sunucularını, depolama ve yedekleme sistemlerini vMind özel bulutuna taşıyarak genişleyen iş ağlarında sorunsuz ve güvenli bir şekilde çalışmalarını sağlayarak başladılar. Sonrasında %99 Kesintisizlik garantisi ile otelcilik sitemlerini de portvMind private cloud ortamına taşıdılar.

 

 

 

ELDE EDİLEN FAYDA

vMind ile yapılan iş birliği ve portvMind bulut çözümü, Dedeman Holding'e birçok fayda sağladı:

Gelişmiş Ölçeklenebilirlik: vMind özel bulutu ile Dedeman Holding, gelişmiş ölçeklenebilirlik ve esneklik elde etti. Kesinti veya veri kaybı yaşamadan genişleyen otel portföylerini kolayca barındırabilirler. Bulut ortamı, talep üzerine gerekli kaynakları sağlayarak operasyonlarını sınırlama olmaksızın büyütmelerine veya küçültmelerine olanak sağladı.

Artan Performans ve Güvenlik: Dedeman Holding, vMind altyapısından yararlanarak, önceki şirket içi sunucu altyapılarına göre daha yüksek performans ve güvenilirlik elde etti. vMind sunucularında barındırılan sistemlerin performansının yerel sunucularını geçtiğini gözlemlediler. Performanstaki bu iyileşme, çalışan memnuniyetine katkı sağlamış ve misafirlerine daha güvenli, kaliteli hizmet sunmalarını sağlamıştır.

Merkezi Yönetim ve Standardizasyon: Dedeman Holding, BT operasyonlarını merkezileştirerek, şirket çapındaki standartların ve protokollerin uygulanmasını ve uygulanmasını kolaylaştırdı. Güncellemeleri hızlı bir şekilde dağıtabilir, güvenlik önlemlerini yönetebilir ve hem mevcut hem de yeni tüm otellerde tutarlı BT uygulamaları sağlayabilirler. vMind ile yapılan ortaklık, Dedeman Holding'in BT operasyonlarını düzene koymasına ve otel ağında tutarlı performans sürdürmesine olanak sağladı.

Uygun Maliyet: vMind'ın bulut hizmetleri tarafından sunulan kullandıkça öde modelini benimsemenin Dedeman Holding için uygun maliyetli olduğu kanıtlandı. Artık donanım ve altyapı yükseltmeleri için önemli ön yatırımlar yapmaları gerekmiyor. Bunun yerine kaynaklarını ihtiyaçlarına göre ölçeklendirebilir, gereksiz harcamaları azaltabilir ve BT bütçelerini optimize edebilirler.

GELECEĞE BİR BAKIŞ

Dedeman Holding ve vMind Bilgi Teknolojileri A.Ş. Dedeman Holding'in merkezi olmayan BT altyapısının getirdiği zorlukların üstesinden gelmesini sağladı. Merkezi bir özel bulut ortamına geçerek, otel ağlarında gelişmiş ölçeklenebilirlik, artan performans, gelişmiş güvenlik ve kolaylaştırılmış BT yönetimi elde ettiler. Dedeman Holding, otelcilik sektöründe yenilikçilik ve sürdürülebilirlik konusundaki kararlılığını sürdürmek, gelecek projelerini hayata geçirmek için vMind ile çalışmaya devam ediyor.

Serkan DURUKAN
Dedeman Holding Grup Bilgi Teknolojileri Direktörü

2024 © vMIND Tüm Hakları Saklıdır.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu