vMind'a Hoş Geldiniz

Size bugün nasıl yardımcı olabiliriz?

Giriş Yapın

Indeed PAM çözümü - Privileged Access Manager-, en yeni siber güvenlik trendlerini yakalamaya devam ediyor. Müşterilerimizin gelişmiş ve kullanıcı dostu ayrıcalıklı erişim yönetiminden yararlanabilmeleri için Indeed ürünleri her geçen gün güncellenmeye devam ediliyor. Bu yazıda size Indeed PAM’ın en son sürümü 2.4'ü ve yeni özelliklerini anlatacağız:

Eşzamanlı oturum lisansı kullanma

Yeni eklenen Indeed PAM lisanslama şeması tamamen toplam oturum sayısına dayanmaktadır. Bu lisans türü, kullanıcı veya kayıtlı kaynak sayısını kısıtlamadan Indeed PAM'deki eşzamanlı etkin oturumların sayısı üzerinden hareket eder. 

Kullanıcı konsolunda izinleri sıralama ve arama

İzin aramak artık çok daha kolay. İzin listesi kaynağa, bağlantı türüne, bağlantı adresine ve oturumu başlatmak için kullanılacak ayrıcalıklı hesaba göre düzenlenebilir hale getirildi. Siz arama kutusuna yazmaya başlar başlamaz, konsol size tüm sütunlardaki eşleşmeleri göstermeye başlayacaktır.

Kullanıcı başına düşen oturum sayısının sınırlanması

Bu özellik sayesinde Indeed PAM sunucu kaynaklarının aşırı kullanımını engelleyebilirsiniz. Yüksek sunucu yükü, diğer sistem kullanıcılarının kararlı çalışmasına izin vermeyebilir. Kaynaklardan tasarruf etmek ve PAM sunucusu yükünü azaltmak istiyorsanız, artık kullanıcı başına başlatılabilecek oturum sayısı için bir eşik ayarlamayı seçebilirsiniz.

RDP oturumlarında birden çok monitör kullanma

Kullanıcının makinesi birden fazla monitörle donatılabilir. Eski sürümde, yalnızca hedef kaynaklara bağlanmak için yalnızca ana monitör kullanılabilir kılınmıştı. Yeni sürümle beraber artık RDP oturumlarında birden çok monitörü etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Aynı şekilde, daha fazla kullanılabilirlik seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz.

Indeed PAM'de kurumsal tarzınızı oluşturun

Indeed PAM arayüzünün görünümünü ve hissini kurumsal tarzınıza göre özelleştirme özelliği artık mevcut. Yeni sürümde, başlıkları değiştirmeyi ve Indeed Identity logosunu değiştirmek oldukça kolay.

Indeed PAM'in teknik tanıtımını talep ediyorsanız ve kurumsal siber güvenliğe sağladığı faydaları daha derinlemesine incelemek istiyorsanız vMind profesyonellerine danışabilirsiniz.

2024 © vMIND Tüm Hakları Saklıdır.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu