vMind'a Hoş Geldiniz

Size bugün nasıl yardımcı olabiliriz?

Giriş Yapın

vMind Teknik Ekip Eğitim Modeli - ASTD Modeli

vMind için eğitim ve eğitimin sürekliliği en önemli önceliğimizdir. Teknolojinin tam merkezinde faaliyetlerini sürdüren bir firmanın, takdir edersiniz ki bilmiyorum deme lüksü olmaz. PortvMind “Bulut” ve vMind “Yönetilen Hizmetler” servisleriyle birlikte, dijital dönüşüm yolunuzdaki iş yükünüzün %90’ı tarafımızdan karşılanabilir!  diyebilmek için sürekli gelişmek ve yeni çözümleri yapımıza adapte etmek zorundayız. vMind olarak bilgiyi içselleştirebilmek için kendimize örnek aldığımız yöntem ise ASTD ¹’dir.

 

(American Society for Training and Development) ¹

ASTD Yöntemi yani Mesleki Yetkinlik Eğitim ve Geliştirme Modeli; personelimizin usta-çırak ilişkisinde gelişimini sağlayan bir yaklaşım sergiler. Aslında Anadolu coğrafyasında yüzyıllardır yapılmakta olanın yazıya dönüştürülmüş halidir.

Modelde sertifikasyon çok önemsenmekte, gerek personelin gerekse şirketin gerekli tüm sertifikalara sahip olması amaçlanmakta, teşvik edilmektedir.

Tüm personelin “Kendi Kariyer Sorumluluğunu Alması” hedeflenmekte, mentorlar ile yolunu çizmesine yardımcı olunmakta, ilerleyen süreçlerde doğru yolda ilerlemesi sağlanmaktadır.

Ekip Liderlerimize önemli görevler düşmekte, başkalarının öğrenmesine yardım etmek için kendi bilgi birikimini sürekli gözden geçirmek, yenilemek zorunda kalmaktadırlar.

Bazen Ekibi ters yüz edip en iyi karmayı yaratmak gerekmektedir. Bir kişinin tüm teknolojileri bilmesi mümkün değildir. Bu tür durumlarda sorumluluk alan Ekip Oyuncusu lider konumuna geçerek ekibe bilgilendirmeyi yapmaktadır.

Modelin önemli bir parçası da akran öğrenmesidir. Personelin birbirlerine yardım etmesi, bilgi ve tecrübelerini birbirlerine aktarması biçiminde uygulanan bir öğretim yöntemi olarak tanımlanabilir. Bu yöntemde personel öğreterek öğrenir. Bu süreç mentör gözetiminde gerçekleşir.

Etkili oyunlar, simülasyonlar ve etkinlikler ile Ekibin motivasyonu artırmak ve öğrenmeyi eğlenceye dönüştürmek en büyük kozlarımızdan birisi olmaktadır.

Aksi takdirde hızla yeni teknolojilere adapte olmak, müşterilerimizin taleplerini yerine getirebilmek çok da kolay olmayacaktı.

 

Hiçbir başarı tesadüf değildir…

Gökhan Erzurumluoğlu

2024 © vMIND Tüm Hakları Saklıdır.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu