vMind'a Hoş Geldiniz

Size bugün nasıl yardımcı olabiliriz?

Giriş Yapın

Digital Felaket mi? Hazırlıklı olmanın verdiği güven mi? – Disaster recovery as a service

Birçoğumuz günlük yaşantımızda tutkuyla bağlı olduklarımız için çabalarken bizi biz yapan şeyler üzerine düşünmeyi unutabiliyoruz. Ailemiz, sevdiklerimiz veya inanarak peşinden koştuğumuz işlerimiz için birçok şeyden feragat ediyor, kimi zaman kendimizi ve isteklerimizi hesaba katmayı unutabiliyoruz. Hayat aksiliklere açıktır ve takdir edersiniz ki üzerine bu kadar titrediğimiz hiçbir şeyin savunmasız kalmasına izin veremeyiz. Emeğinizin bir dökümü olan şirketlerinizin düzenini bozmak isteyecek tehditler her zaman var olacaktır.  Şirketinize zarar verebilecek her türlü felakete karşı hazır olmanız için bizler buradayız. Unutmayın, bir felakete yakalanmanın en kötü tarafı felaketin kendisi değildir, ona hazırlıksız yakalanmaktır. 

Kurumların da aynı insanlar gibi kimlikleri vardır. Yönelimleri, amaçları, zaafları ve zayıf anları. Onları da birbirinden ayıran ve eşsiz yapan yegâne şey de bu kimliklerdir. Ancak sanılanın aksine onların kimliklerini belirleyen şey logoları, sitelerinde ‘’hakkımızda’’ kısmında yazan sofistike cümleler, bulundukları muhit veya ofis tasarımlarının ne kadar şık olduğu değildir. Aksine, kurumların kimliklerini oluşturan yegâne şey içerisinde barındırdığı insanların toplamıdır. Tam olarak bu yüzden her kurumun ve kuruluşun, aynı bireylerde olduğu gibi, ihtiyaç duyduğu hizmetin eşsiz olduğu kanaatindeyiz. Vaat ettiğimiz şeyler içerisinde bizce en önemlisi bağlama göre hareket edebilen ve durumlar karşısında aktif bir şekilde çözümler üreten genç ve çözüm odaklı beyinlere sahip oluşumuzdur. Her hastalığın ilacının aynı olamayacağı gibi her kurumun da güvenlik zafiyetleri ve bunlara karşı alınacak önlemler aynı olmayacaktır.

Bir kurumu tehditlere karşı savunabilmek için atılacak ilk adım kurum hakkında detaylı bir risk raporu oluşturmaktır. Bir yönetici her zaman kendisinin ve kurumunun zayıf ve güçlü yanlarını analiz ederken objektif ve en önemlisi de gerçekçi olmalıdır. vMind olarak sunduğumuz disaster recovery as a service sayesinde kurumunuzun zayıf ve güçlü yönleri belirlenir, doğru tahlil ve tespit ile en doğru yaklaşıma sizi yönlendiririz. Buradaki en temel husus, zayıflıkların doğru tespiti ve gelebilecek darbelerin doğru tahminidir. Bütün bu süreçte sizin yanınızda olacağımızın sözünü veriyoruz. Şirketinize özel olarak tasarlanmış felaket kurtarma senaryoları sayesinde doğal afetler ve siber saldırılar da dahil olmak üzere öngörülebilen veya öngörülemeyen her türlü felakete karşı hazırlıklı ve en önemlisi rahat bir tutumda olacaksınız. En değerli bilgileriniz ve şirketinizin can damarı sayılabilecek unsurlarını her türlü aksiliğe karşı büyük bir titizlik ve gizlilikle koruyabiliriz. Kurumunuzun en zayıf anında koruyucunuz olmaya talibiz.

Disaster recovery as a service sayesinde krizlerin belki de en sorunlu olan tarafı, kriz sonrası travmayı yaşamanızı önlüyoruz. Krizi karşıladıktan ve savuşturduktan hemen sonra portvMind’da depolanmış olan yedeklerinize yüksek bant genişliğimiz sayesinde çok kısa bir süre içerisinde ulaşabilir ve bir an önce işinizin başına dönebilirsiniz. Başınıza gelebilecek herhangi bir felaketi ufak bir kahve molasına dönüştürmek sizin elinizde. Biz bütün bunları mümkün kılabilmek için buradayız.
 

2024 © vMIND Tüm Hakları Saklıdır.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu