vMind'a Hoş Geldiniz

Size bugün nasıl yardımcı olabiliriz?

Giriş Yapın

Turna.com, 2014 yılında Dr. Kadir Kırmızı tarafından kurulmuştur. Uçak bileti, otobüs bileti, otel rezervasyonu kategorilerinde, bilet satın alma ve rezervasyon işlemlerini web sitesi ve mobil uygulamaları üzerinden gerçekleştiren TÜRSAB üyesi online bir seyahat acentesidir.

2015 yılında uçak bileti satışı ile faaliyetlerine başlayan Turna.com, 2020 yılı Temmuz itibarıyla otobüs bileti satışlarına başlamış; 2022 yılı Haziran itibarıyla da otel rezervasyonu kategorisini yayına almıştır. Türkiye’de ilk kez uçuştan 2 saat öncesine kadar iptal edilen biletlerde %90 iade alınabilmesini sağlayan Koşulsuz Bilet İptali Hizmetini devreye almış, anlaşması olmayan hava yollarını birbirine bağlayarak aktarmalı alternatif rotalar oluşturan Akıllı Uçuş özelliğini hayata geçirmiş ve son olarak aralarında doğrudan otobüs seferi bulunmayan şehirleri birbirine bağlayarak alternatif rotalar belirleyen Akıllı Sefer özelliğini müşterilerine sunarak, alanında öncü pek çok hizmeti hayata geçirmiştir.

Şirket: Turna.com
Ürün ve Hizmetler: portvMind Bulut, vMind Yönetilen Hizmetler, IT Danışmanlık
Sektör: Turizm ve Seyahat
Ülke: Türkiye

KURUMUN KARŞILAŞTIĞI ZORLUKLAR

Milyonlarca müşteriye aynı anda, 7/24 kesintisiz hizmet sunan, reklam ve kampanya dönemlerinde değişen müşteri hacmini yönetmek zorunda kalan online seyahat platformu, teknolojik gelişmeleri takip ederek maksimum güvenlik önlemelerine sahip, yüksek performanslı, kesintisiz, ölçeklenebilir, her zaman güncel, ulaşılabilir ve dünya standartlarında sürdürülebilir BT altyapısına sahip olmanın zaman, maliyet etkisi yanında BT yatırımlarını planlamada karşılaştığı belirsizlikler.

Online satış platformlarından seyahat sektöründe faaliyet gösteren, inovatif yaklaşımları ve kampanyaları sonucu istikrarlı şekilde site ziyaret oranını arttıran Turna.com; online sitelere sürekli artan siber saldırılar karşısında maksimum güvenliğe ihtiyaç duymakta ve dönemsel değişen müşteri hacmine karşılık sürdürülebilir, kesintisiz, yüksek performanslı, iş sürekliliğini ve gereken esnekliği sunan BT altyapısına ihtiyaç duymaktadır.

BT ihtiyaçlarını karşılarken ciddi bir zaman harcaması, profesyonel bir ekip desteği alması ve BT yatırımlarını doğru şekilde planlaması gerekmektedir. Şirket yaptığı araştırmalar sonucu “Bulut” çözümünü; sunduğu operasyonel kolaylık, maksimum güvenlik ve performans avantajı nedeniyle değerlendirmektedir.

KULLANILAN ÇÖZÜM

Maksimum güvenlik, sürdürülebilir performans, esneklik, kesinti süresi yok, yedekli ve güncel, felaket senaryolarına uyumlu, iş sürekliliği, çevik gelişmeler, her zaman her yerden ulaşılabilir, profesyonel teknik ekip desteği, teknolojiye uyumlu ve dünya standartlarında sistemler.

Turna.com; portvMind bulut çözümü, yönetilen hizmetler ve IT danışmanlık hizmetlerinden faydalanarak vMind ile tek birtakım olarak çalışmaktadır. Süreçlerini ve verilerini portvMind bulut hizmetinden faydalanarak dünya standartlarında, maksimum güvenlik önlemlerine sahip, yüksek performanslı, her zaman güncel, kesintisiz ve %99,99 up-time garantisi ile portvMind sunucularında barındırmaktadır. Tüm BT altyapı ihtiyaçları ve uzman bilişim teknolojileri danışmanlığı vMind ve portvMind üzerinden karşılanmaktadır.

ELDE EDİLEN FAYDA

Turna.com aldığı portvMind bulut hizmeti, vMind Yönetilen hizmetler, IT Danışmanlığı aracılığı ile dünya standartlarında ekipman, donanım yanında teknolojik bilgi birikimi, tecrübesi yüksek BT ekibine ve altyapısına sahip olmuştur. Sürekli saldırıların hedefinde olan internet şirketlerinden biri olarak Turna.com, ciddi reklam ve kampanya dönemlerinde dahi maksimum güvenlik ile performans artışı sağlamıştır. Özellikle reklam ve kampanya dönemlerinde değişen ziyaret hacmine rağmen planlanabilir ve karşılığında neye sahip olabileceğini bildiği, esnek ve hiçbir kesinti yaşamadan ölçeklendirebildiği bir BT planına sahip olmuştur. Ziyaretçi sayısındaki değişim ne olursa olsun veya yaşanan herhangi bir teknik sorunda portvMind bulut hizmeti sayesinde belli seviyede bir performansla, müşterilerine kesintisiz hizmet sunabilme imkânı bulmuştur. Ayrıca deprem, sel, yangın vb. felaketlerde gerekli prosedürlere uygun olarak önlemlerin alınması konusunda vMind garantisine sahip olduğu için kurum, sürdürülebilirlik endişesi yaşamadan işine odaklanabilmektedir.

  • Yüksek Güvenlik
  • Performans Artışı
  • Esneklik
  • Planlanabilir BT Yatırımı
  • Kesintisizlik
  • Felaket Kurtarma
  • İş sürekliliği
  • Global Markalar, Optimum Çözümler
  • Profesyonel, Tecrübeli Teknik Ekip

GELECEĞE BİR BAKIŞ

Turna.com olarak vMind ile yaptığımız çalışmalar ve portvMind bulut hizmetinin bize sağladığı avantajlardan son derece memnunuz, gelecek yıllarda da hem sistem entegratörü kimliği hem de portvMind bulut hizmet sağlayıcısı olarak çalışmalarımız artarak devam edecektir.

Kadir KIRMIZI
Turna.com Kurucusu

2024 © vMIND Tüm Hakları Saklıdır.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu