vMind'a Hoş Geldiniz

Size bugün nasıl yardımcı olabiliriz?

Giriş Yapın

Ramsey, KIP, Gökkale Süt, Vievi gibi markaları bünyesinde barındıran Gürmen Group; Tekstil Üretim, Tekstil Perakende, Enerji, Tarım ve Hayvancılık ve Teknoloji alanlarında faaliyet göstermektedir. 1972 yılında Londra’da Gürmen Giyim olarak faaliyete başlayan Gürmen Group, 1985 yılında üretimini Türkiye’ye taşımıştır.1989 yılında ilk fabrikasını açmış, 2. Fabrika ise 1995 yılında Safranbolu’da faaliyete geçmiştir. Pek çok farklı faaliyet alanlarında başarılara imza atmış olan Gürmen Group RE100-Yenilenebilir Enerji100 oluşumuna dahil olan İlk ve Tek Türk şirketi olmanın da haklı gururunu yaşamaktadır. 

Şirket: Gürmen GROUP
Ürün ve Hizmetler: vMind Sistem Entegrasyonu, portvMind Bulut, Yönetilen Hizmetler, IT Danışmanlık
Sektör: Tekstil Üretim, Tekstil Perakende, Enerji, Teknoloji ve Tarım ve Hayvancılık
Ülke: Türkiye

KURUMUN KARŞILAŞTIĞI ZORLUKLAR

Tekstil Üretim, Tekstil Perakende, Enerji, Teknoloji, Tarım ve Hayvancılık gibi farklı alanlarda faaliyet gösteren, sürekli büyüyen bir grup şirkette; BT yatırımlarını planlamanın zorluğu yanında teknolojik gelişmeleri takip ederek maksimum güvelik önlemelerine sahip, her zaman güncel, ulaşılabilir, kesintisiz ve dünya standartlarında sürdürülebilir BT altyapısına sahip olmanın kaynak, zaman ve maliyet etkisi önemli zorlukların başında gelmektedir. Pek çok iç müşterisi bulunan Gürmen Group’un, BT projelerinin geçişi esnasında sistemlerinde kesinti yaşamaması gerekliliği ve sistemlerindeki rapor oluşturma, sistem açılışı gibi performans sorunları da karşılaşılan diğer önemli zorluklardandır.

Gürmen Group pandemi öncesinde oluşturduğu strateji dahilinde altyapı sistemlerinde dikey uzmanlığı kurmak yerine işinde profesyonel firmalar üzerinden bu süreci yönetme kararı almıştır. Global ve yerel birçok firma ile görüşmede bulunan grup şirketleri, ihtiyaçlarını karşılayabilecek yetkinlikte, dijital dönüşümünü hızlandıracak, özellikle hem altyapı kısmında hem de yönetilebilir hizmetler alanında operasyonuna hız katacak bir firmayla BT süreçlerini ve projesini devam ettirme amacı taşımaktadır. Alt yapı ve altyapının yönetilen hizmetler tarafında vMind’ın, Gürmen gruba efektif bir şekilde destek olabileceğine, hız katacağına, yeni teknolojileri sunabileceğine hatta bunun üstünde daha katma değerli çözümler sunabileceğine görüşmeler doğrultusunda kanaat getirmiş ve vMind ile bu süreci devam ettirme kararı almıştır.

KULLANILAN ÇÖZÜM

Çevik gelişmeler, dijitalleşme süreçlerinde ve BT operasyonlarında hızlanma, kesinti süresi yok, iş sürekliliği, performans artışı, maksimum güvenlik, her zaman her yerden ulaşılabilir, yedekli ve güncel, profesyonel teknik ekip desteği, güncel teknolojiye uyumlu ve dünya standartlarında sistemler.

Gürmen Group olarak, vMind Bilgi Teknolojilerini seçtikten sonra geçiş için birtakım projeler yapıldı. Bu projelerin içerisinde iç ve dış müşterilerimizin sistem kesintilerinden hiçbir şekilde etkilenmemesi ve aynı zamanda bu geçiş ile yüksek performans getirisini hissettirmeye yönelik testler gerçekleştirildi. Testler başarılı bir şekilde tamamlanınca, 2022 yılının başında, yaklaşık 2 saatlik bir sürede tüm bu grup şirketlerin alt yapı geçişi tamamlandı. Açıkçası Gürmen Group olarak marka modelden ziyade vMind’ın mevcut tüm teknolojileri bünyesinde barındırarak katma değerle sunduğu hizmete odaklandık. Gürmen grubun on -premise, kendi veri sistemlerinde kullandığı tüm marka, modeller ve çözümlerle sunabildiğini, alternatifleri hatta daha iyisini de gözlemlediğimiz çözümlerin vMind’da olduğunu gördük ve buna göre kararımızı vererek sürecimize devam ettik. Gürmen Group sistemlerinin bulut tabanlı merkeze geçirilmesi projesinde anlaştığımız vMind’ın, teknik ekibinin yetkinliği bizleri çok memnun etti. Aynı zamanda mevcut sistemlerimizde aldığımız performanstaki artışta sağladığı en güzel katma değerlerden bir tanesiydi. Projemiz tamamlandıktan sonra canlıya geçişle birlikte iç müşterimiz aslında geçişle ilgili hiçbir şey hissetmedi ve performans konusunda çok memnundular. İş birimlerimizden ve iç müşterilerimizden çok olumlu geri dönüşler aldık. Raporların oluşturulması, teslim alınması, sistemlerin açılışı vb. Süreçlerde hızlanmayı  farketmiş ve bununla ilgili olumlu geri dönüşleri bizimle paylaşmışlardır.

ELDE EDİLEN FAYDA

  • Kesintisizlik
  • İş sürekliliği
  • Global Markalar, Optimum Çözümler
  • Profesyonel, Tecrübeli Teknik Ekip Desteği
  • Maliyet Avantajı
  • Esneklik
  • Zaman
  • Yüksek Güvenlik

Gürmen Group içerisinde Gürmen Teknoloji; grup şirketlerin tümünün dijital dönüşümünde fayda üretmek üzere kurulmuş bir şirket görevini üstlenmektedir. Tabi bu noktada veri katmanı, sistem katmanı, sistemlerin yedeklenmesi gibi pek çok alanda olduğu gibi bunların IoT servisleri ve diğer benzer servislerde katma değerli noktaya gelmesi noktasında çok çaba harcıyoruz. vMind ile hayata geçirdiğimiz proje bizlere gösterdi ki; vMind’ın bu konudaki yetkinlikleri ve daha önce yaptığı projeler, tecrübeleri bize bu ilerleyen süreçte katma değer sağlayacak.  Bu nedenle bundan sonra hayata geçireceğimiz projelerde de vMind ile çalışmalarımızı değerlendireceğiz.

Şafak İNCE
Gürmen Grup BT Direktör ve İcra Kurulu Üyesi

 

2024 © vMIND Tüm Hakları Saklıdır.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu