Sanal Özel Ağ Çözümleri VPN ve SD-WAN

Sanal Özel Ağ Çözümleri VPN ve SD-WAN

VPN'ler, neredeyse her alanda kullanılan, kullanıcının erişmek istediği uygulamalara bağlanması ya da ağların birbirine bağlanması için kullanılmakta olan güvenli erişim yollarıdır. Günümüzde çok sayıda ofisin birbiriyle olan veri iletişimi için bile VPN alt yapıları kullanılmaktadır. Bunların isimlendirildiği SD-WAN hazır çözümlerini artık kolayca birçok global üreticilere ait ürünlerde bulabilmekteyiz. SD-WAN (Software Defined Wide Area Networking) aslında yazılım tabanlı bir geniş alan ağı kurmamızı, VPN ile kullanarak çok sayıdaki ağın birbirlerine güvenle bağlanmasını sağlamaktadır.  Hem maliyet avantajı hem de milyarlarca erişimin bir arada olduğu büyük bir oto yol olan Internet üzerinde izole bir şekilde tünel açma mantığıyla çalışan bu yapı sayesinde altyapı ve erişim ihtiyaçları giderek daha uygun maliyetlerle çözülebilir hale geldi.

VPN kullanımı ile aynı zamanda internette dolaşırken eriştiğiniz yerlere bıraktığınız bilgilerinize başkalarının sizden habersiz dinleme yaparak erişmesini engellemektedir. O sırada sanal bir tünel içinde hareket eden verileri şifreleyerek, harici tarafların neden olduğu veri ihlallerine karşı savunma yapabilir ve hayati şirket verilerini koruyabilir hale gelirsiniz.

Çalışma hayatlarımızın değişimiyle, özellikle "evden çalışma" birçok kuruluşta bir gerçeklik haline gelmişken VPN çözümleri ayrıca ağ bağlantılarını kontrol edebilmek ve optimize edebilmek için de uygun bir yöntemdir.

Unutmayın ki VPN, uygun şekilde kullanıldığında şirketinize özel kalması gereken veri gizliliğini ihlallere karşı korurken, erişimi rahat konforlu ve esnek şekilde sağlayabilecek kabiliyetlere sahip güvenilir bir teknolojidir.

vMind, günümüzün artan telekomünikasyon ihtiyaçlarını karşılayacak en güncel, en efektif ve en doğru VPN teknolojisini, SD-WAN mimarilerini kurmanıza, kuruluşunuzun mevcut yapısına entegre etmenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.

MESAJ DURUMU

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir.

Formda boş veya eksik alanlarınız mevcut.

MESAJ DURUMU

Kaydınız başarılı bir şekilde oluşturuldu.

Formda boş veya eksik alanlarınız mevcut.

E-BÜLTEN KAYIT DURUMU

E-Bülten kaydınız başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

Formda boş veya eksik alanlarınız mevcut.

BİZE KATILIN

PAM KILAVUZU TALEBİ