vMind'a Hoş Geldiniz

Size bugün nasıl yardımcı olabiliriz?

Giriş Yapın

1972 yılında kurulan Ermetal şirketler grubu; Ermetal Otomotiv, Bürosit, Büro Donanımları, Er Gıda Sanayi, Plasmot Otomotiv Plastikleri, BenMaker Araç Gereç Üretim Fabrikası olmak üzere bünyesinde 6 adet şirket ile faaliyet göstermektedir.

Şirket: Ermetal Şirketler Grubu
Ürün ve Hizmetler: Sanallaştırma, İş Sürekliliği, Yedekleme, Felaket Kurtarma, portvMind Bulut, Yönetilen Hizmetler, Destek ve Danışmanlık, Dış Kaynak Kullanımı
Sektör: Otomotiv, Üretim
Ülke: Türkiye

KURUMUN KARŞILAŞTIĞI ZORLUKLAR

Niş alanda faaliyet gösteren şirketler grubu, kısıtlı BT insan kaynağı ile sürekli gelişen yapısında;

BT yatırımlarını planlamada, teknolojik gelişmeleri takip etmekte, maksimum güvelik önlemelerine sahip, her zaman güncel, ulaşılabilir, kesintisiz ve sürdürülebilir BT altyapısı oluşturmada operasyonel zorlukların yanında zaman ve maliyet etkisini yönetmek zorundadır.

600 bilgisayar kullanıcısına hizmet veren ve14 kişiden oluşan BT ekibi ile Ermetal şirketler grubu; 2017 yılında server ve storage yatırımı yapma kararı almış, bulut hizmeti veren şirketler ile görüşmelerine başlamıştır. Şirketin öncelikli beklentisi mevcut yapılanmasını anlayabilecek, buna uygun çözümler sağlayabilecek esneklikte ve niş uygulama tecrübesi bulunan bir hizmet sağlayıcısı ile hibrit bulut yapısını oluşturmak, destek ve bakım süreçlerini yönetmektir.

KULLANILAN ÇÖZÜM

BT operasyonlarında hızlanma, sistemler arası uyum, kesinti süresi yok, iş sürekliliği, performans artışı, maksimum güvenlik, her zaman her yerden ulaşılabilir, yedekli ve güncel, profesyonel teknik ekip desteği, güncel teknolojiye uyumlu sistemler.

Ermteal şirketler grubu, vMind yönetilen hizmetler, IT danışmanlık ve insan kaynağı hizmetlerinden faydalanarak tek birtakım olarak çalışmaktadır. Süreçlerini ve verilerini portvMind bulut hizmetinden faydalanarak dünya standartlarında, maksimum güvenlik önlemlerine sahip, her zaman güncel, kesintisiz portvMind sunucularında barındırarak, cloud geçişi, back-up, felaket kurtarma vb pek çözüm ve hizmeti buradan karşılamaktadır.

portvMind ile Ermetal BT ekibi ciddi oranda genişleme sağlamış ve 14 kişilik ekip vMind ile birlikte 60 kişiye ulaşarak, hızlı ve profesyonel çözümler üreten etkin bir yapıya dönüşmüştür.


ELDE EDİLEN FAYDA

 • Operasyonel kolaylık
 • Performans
 • Tek takım ruhu ile çalışan uzman teknik insan kaynağı desteği
 • Niş iş yapısına uyumlu aktif destek ve danışmanlık
 • Kesintisizlik
 • İş sürekliliği
 • Global Markalar, Optimum Çözümler, Maksimum Güvenlik
 • Profesyonel, tecrübeli teknik destek ve danışmanlık
 • Maliyet Avantajı
 • Esneklik
 • Zaman

GELECEĞE BİR BAKIŞ

portvMind ile cloud geçişi, cloud yönetimi, backup, disaster recovery, iş sürekliliği gibi senaryoları yaklaşık 5 yıldır birlikte yönetiyor, destek ve danışmanlık hizmetleri alıyoruz. Sistem geçişimizi planlar doğrultusunda sorunsuz ve kısa sürede tamamlama imkanı bulduk. Yaşadığımız herhangi bir sorunda her zaman hızlı destek alabiliyor ve vMind üzerinden kullandığımız insan kaynağı ile etkin ve verimli bir BT ekibi olarak çalışıyoruz. portvMind’ın bize sağlamış olduğu desteklerle beraber tüm sistemlerimizde performans artışları yaşamaktayız. Storage, sanallaştırma ve diğer altyapılarımızı vMind ile yönettiğimiz için bizler daha kritik işlerimize odaklanabiliyoruz.  Çalışmalarımızı daha profesyonel ekipler ile daha kısa sürede çözüme ulaştırdığımız ve yanımızda da güvenli bir ekip olduğu için mutluyuz, vMind ile çalışmaya devam edeceğiz

Erkan YAMAN
Ermetal Şirketler Grubu / Bilgi Teknolojileri & Sistemleri Müdürü

 

2024 © vMIND Tüm Hakları Saklıdır.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu