vMind'a Hoş Geldiniz

Size bugün nasıl yardımcı olabiliriz?

Giriş Yapın

1983 yılında kurulan Valfsan, faaliyetlerine amortisör ve kompresör komponentleri üreticisi olarak başlamıştır. Yıllar geçtikçe, farklı müşteri ihtiyaçlarını karşılayan düz yayları ve valf plakalarını içerecek şekilde ürün yelpazesini genişlettiler. Bugün Valfsan, dünya çapındaki prestijli müşterilere hizmet veren, önde gelen bir küresel tedarikçi haline gelmiştir.

Merkezi İstanbul, Türkiye'de bulunan şirket, yaklaşık 450 kalifiye çalışanı ile 5500 m2'lik bir tesiste faaliyet göstermektedir. Yıllık üretimleri 200 milyon parçayı aşmakta ve %80'i 20'den fazla ülkeye ihraç edilmektedir.

Şirket: Valfsan
Ürün ve Hizmetler: portvMind Bulut, vMind Yönetilen Hizmetler, IT Danışmanlığı
Sektör: Motorlu Taşıt İmalatı
Ülke: Türkiye

KURUMUN KARŞILAŞTIĞI ZORLUKLAR

Valfsan'ın istikrarlı büyümesi, genişleyen üretim hacmi ve müşteri portföyleri nedeniyle; operasyonel verimliliğini artırması, iç ve dış müşterilerine sorunsuz, kesintisiz BT hizmetleri sağlayabilmesi için sunucu altyapısını geliştirmesi ve bilgi teknolojisine yatırım yapması gerekiyordu.

Altyapılarını maksimum güvenlik standartlarında, yüksek performanslı, her an her yerden ulaşılabilir, yönetimi kolay bir yapıya dönüştürme ihtiyaçları geleneksel yaklaşım ile çok maliyetli ve insan kaynağı yoğun yatırımlar gerektiriyordu. Optimum çözüm bulut çözümlerindeydi ancak şirkette güvenlik endişeleri nedeniyle bir önyargı mevcuttu.

Şirket bu süreçte vMind ile tanışmış ve yaptığı kapsamlı araştırmalar, referans kontrolleri neticesinde bulut önyargılarını kırmış ve projede vMind’ın uzman ekibi ile çalışma kararı almıştır.

KULLANILAN ÇÖZÜM

Kapsamlı Planlama, Sorunsuz Buluta Geçiş, Ağ ve Güvenlik İyileştirmeleri, Operasyonel Kolaylık, Verimlilik, Yüksek Performans, Profesyonel IT Danışmanlığı

Valfsan; bulut geçişine devam etmeden önce, geçişi kapsamlı bir şekilde planlamak için vMind ile iki ay boyunca iş birliği yaptı. vMind ekibi, tüm soruları ve endişeleri ele alarak bu hazırlık aşaması boyunca sarsılmaz bir destek sağladı. Gerçek bulut geçiş sürecinin tamamlanması sadece 1 hafta sürdü. Bu aşamada vMind, Valfsan'ın verilerinin iki farklı lokasyonda güvenli bir şekilde saklanmasını ve yedeklenmesini sağlayarak hem şirkete hem de şirket müşterilerine güven aşılamıştır.

Valfsan’ın ayrıca mevcut network ve altyapısı eskiydi bu süreç içinde destek ve danışmanlık sağlayan vMind, Valfsan'ın mevcut cihazlarını modernize ederek ağ altyapısını yükseltmesine yardımcı oldu. vMind mühendisleri sundukları destek ve doğru çözümler ile Valfsan'ın IT ekibinin temel görevlerine daha fazla odaklanmasını sağlayarak değerli bilgiler sağladı ve projeleri başarıyla yürüttü.

ELDE EDİLEN FAYDA

vMind ile yapılan iş birliği ve portvMind bulut çözümü, Valfsan’a birçok fayda sağladı:

Etkili İletişim: Valfsan ve vMind arasındaki güçlü iletişim, buluta geçişin başarısına önemli ölçüde katkıda bulunmuştur. vMind'in erişilebilirliği, 7/24 desteği ve Valfsan'ın anlayabileceği bir dilde çözümler sunma yeteneği, verimli bir ortaklığı teşvik etti.

Bilgi Alışverişi: Valfsan, vMind ile çalışmanın bulut teknolojileri ve operasyonları konusundaki anlayışını geliştirdiğini belirtiyor ayrıca sistem yenilemelerinde kullanılan yeni cihazlar konusunda Valfsan ekibini tek takım ruhuyla eğitmelerinin katma değerinin çok büyük olduğunu vurguluyor. Simbiyotik bilgi alışverişi, her iki ekibin de uzmanlığını geliştirdi ve daha sorunsuz proje uygulamasını kolaylaştırdı.

Artan Verimlilik: Başarılı geçişin ardından Valfsan, performansın önemli ölçüde arttığını gördü. BT ile ilgili desteği vMind ele aldığında, Valfsan'ın dahili ekibi temel görevlerine daha fazla odaklanabilir ve daha az kaynakla daha fazlasını başarabilir hale geldi.

Pandemi Sürecine Hızlı Adaptasyon: 2020'nin başlarında COVID-19 salgını başladığında, bulutu benimsemeleri sayesinde Valfsan'ın uzaktan çalışma geçişi sorunsuzdu. Konumdan bağımsız bulut altyapısı, şirket ekiplerinin evlerinden etkili bir şekilde iş süreçlerini devam ettirmelerini sağladı.

GELECEĞE BİR BAKIŞ

Valfsan'ın vMind desteğiyle gerçekleştirdiği bulut dönüşümü, büyük bir başarıya dönüştü. İlk tereddütlerin üstesinden gelen Valfsan, yalnızca altyapısını modernize etmekle kalmayıp üretkenliği ve verimliliği de artıran bulut teknolojisini benimsedi. vMind ile güçlü ortaklık ve etkili iletişim, Valfsan'ın buluta geçişin zorluklarını güvenle aşmasını ve benzeri görülmemiş zamanlarda sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam etmesini sağladı.

İleriye dönük olarak Valfsan, vMind'i ekibinin ayrılmaz bir parçası ve devam eden teknolojik yolculuklarında güvenilir bir ortak olarak görerek gelecekteki projelere dahil etmeyi planlıyor.

Serkan SEFER
Valfsan Bilgi Teknolojileri Müdürü

2024 © vMIND Tüm Hakları Saklıdır.

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu