Yeni Çağa Adım Atın

Yeni Çağa Adım Atın –
Indeed CM'ye geçiş, PKI problemlerinizi çözmenize yardımcı olacak

Dijital alanlardaki değişim süreçleri, her yerde olduğu gibi, şirketlerin de ihtiyaçları ile yeni zorluklar ve bu zorluklarla başa çıkamayan eski yazılımlar arasında bir duvar örmeye devam ediyor. Buna örnek olarak son yıllarda gelişimini hızlandıran dijital PKI yönetimleri, son kullanıcı için hala anlaşılması ve kullanılması zor yapı olma özelliğini barındırıyor. Ancak bu özellik, PKI’ların bir o kadar da son derece etkili sistemlerden biri olduğunu ve gelişen her şirket için kullanılması gereken bir altyapı olma özelliğini değiştirmiyor.

Farkında olduğumuz bilgi güvenliği risklerinin yanı sıra, PKI yönetimi için de eskide kalmış veya artık desteklenmeyen yazılımların kullanılması, ileride kullanılacak sistemlerin yeteneklerini de sınırlandırmakta. Çünkü yeni akıllı kart türleri piyasaya sürüldükçe, bunları izleyen yeni algoritmalar de oluşturuluyor ve bu algoritmalar için yeni yabancı yazılım ve işletim sistemleri, eski yazılımların yerine geçecek ve eski sistemlerle uyumsuzluk yaratacaktır.

Eğer eski sertifika yönetimi altyapılarını (CMS) kullanmaktan yorulduysanız, yazının devamında eski sistemlerden Indeed Sertifika Yöneticisine geçişin aslında düşündüğünüz kadar zor olmadığını ve sizin için ne kadar avantajlı olacağını anlatacağız. Kullanım ömrünün sona erdiği resmi olarak duyuranSafeNet Authentication Manager (SAM)’i sizlere hatırlatıp, daha sonra sonrasında konuya ayrıntılı bir genel bakış yaparak giriş yapabiliriz.

vMind olarak sizlere Indeed Sertifika Yönetimine (CM'ye) geçerken şunları garanti edebiliyoruz:

  • Kararlılık ve süreklilik.Yeni bir ürüne geçmek yeterli değildir, ayrıca mevcut teknolojik çözümlerle tam süreklilik ve uyumluluk sağlamanız da gerekir. Bu yüzden eğer yeni CMS'nin elinizdeki tüm görevleri yeterli bir kalite seviyesini tutturamayacağından endişeleniyorsanız, içiniz rahat olabilir. Çünkü, Indeed Sertifika Yöneticisi, tüm tipik kullanım durumları ve hatta daha fazlası için destek sağladığından SAM'ın yerini almaya hazır.
  • Kullanılabilirlik.Evet, Indeed Certificate Manager SAM ile aynı değildir; farklı bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Ancak Indeed CM, PKI yönetimini olabildiğince kolay hale getirmek için esnek ayarlara sahip çok daha kullanıcı dostu bir üründür.
  • Geçiş ve Servis.Hizmetler arasında geçiş yapmak, zor ve zaman alan bir süreçtir. Dahası, bu geçiş sırasında normal operasyonu da rahatsız etmekten kaçınmak çok önemlidir. vMind ve Indeed Identity ekibi olarak müşterilerimizin endişelerini çok iyi anlıyoruz. Bu nedenle, "sorunsuz" ve aşamalı geçiş senaryosunu sizin için geliştirdik ve tüm araçları hazırlayıp test ettik. Bu çözüm ile, Indeed CM ve SAM, SAM bileşenlerinin performansını bozma riski olmaksızın, paylaşılan BT altyapısı içinde aynı anda ve birbirinden bağımsız olarak kullanılabilirsiniz.
  • Yeni fırsatlar.Yeni teknolojilerin ortaya çıktığını görüyoruz ve daima zamana ayak uydurmaya gayret ediyoruz. vMind garantisi ile sunduğumuz Indeed CM, sektörün önde gelen isimlerinden biri olmanıza yardımcı olacak sağlam özelliklerle sürekli olarak güncellenir.
  • Teknik Destek.Uzman mühendislerimiz sizi desteklemeye ve çeşitli araçlar aracılığıyla tam danışmanlık hizmeti vermeye hazırdır. Sizlerin de kullanımına uygun olarak, tüm geçiş süreci esnasında size adım adım rehberlik edecek bir uzman sunuyoruz. Ayrıca, kontrolü kendi ellerinize almak isterseniz, özel olarak sunduğumuz el kitabımızı eski SAM kullanıcıları ve yöneticileri için de güncelledik.

Indeed CM ile SAM arasındaki en önemli farklardan biri olarak gördüğümüz geçiş süreci ile ilgili daha detaylı bilgiyi ve de Indeed CM benzersiz işlevi hakkında daha fazla detayı barındıran raporu indirebilirsiniz. Bunun için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

PKI yönetiminin yeni çağının kapısındayız. İçeriye adım atıp atmama kararını; yani, eski sistemlerin işletmenizi yavaşça bitirmesine izin mi vereceğinize karar vermek size kalmış durumda. Bizimle iletişime geçin ve Indeed CM ile yeni nesil PKI sistemleriyle hemen tanışın.

Notlar

  • *(Public Key Infrastructure – PKI) Açık Anahtar Altyapısı 
  • *(Certificate Manager-CM) Sertifika Yöneticisi

 

 

MESAJ DURUMU

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir.

Formda boş veya eksik alanlarınız mevcut.

MESAJ DURUMU

Kaydınız başarılı bir şekilde oluşturuldu.

Formda boş veya eksik alanlarınız mevcut.

E-BÜLTEN KAYIT DURUMU

E-Bülten kaydınız başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

Formda boş veya eksik alanlarınız mevcut.

BİZE KATILIN