Tertipli Masaüstü ve Sanal İstemciler Arasında Nasıl Bir bAĞ var?

Neden Şirketler VDI Seçeneğini
Düşünmeli?

Covid-19 salgını ile uzaktan çalışma şeklinin yeni normalimiz haline gelmesi ile çalışma hayatımızın da köklü değişimlere uğradığını biliyoruz. Günümüz dünyasında uzaktan çalışmanın yapılamadığını ve bunun ekonomi üzerindeki etkisinin ne olacağını hayal edebiliyor musunuz? Neyse ki, Sanal Masaüstü Altyapısı (VDI) gibi çözümler uzaktan çalışmayı sağlayabiliyor ve çalışanların internette sörf edercesine işyerlerinde kullandıkları bilgisayarlarına erişimlerini mümkün kılıyor. Mekândan bağımsız uzaktan çalışmayı mümkün kılmakla kalmayıp; aynı zamanda Bilişim Teknolojileri ekiplerini de bilgisayarları tek elden yönetme, güvenli halde tutma, yedekleme, veri sızıntısını önleme gibi zor ve maliyetli işlerden kurtarabiliyor.

Peki VDI Nedir?

VDI, bir fiziksel sunucu üzerinde çalışan sanal makinelerin merkezi bir program aracılığı ile yönetildiği masaüstü sanallaştırma ekosistemini ifade eder. Fiziksel sunucular, şirket içinde veya bulutta çalıştırılabilir. Bilgisayarınızı network üzerinden başlatmanıza ve erişmenize olanak tanır. Böylece, insanlar kişisel bilgisayarları, mobil cihazları ile her yerden ve her zaman şirketteki masaüstü ortamına uzaktan erişim sağlayabilirler.

Fiziksel bilgisayarlardan farklı olarak, sanal bilgisayar uygulaması, bir çalışanın iş uygulamalarına erişmek için mutlaka ofiste olması gerekmediği anlamına geliyor. Bu nedenle, VDI günümüz dünyası için en elverişli seçenekler arasında yer almaktadır.

Metin BULUT
Professional Services Manager

MESAJ DURUMU

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir.

Formda boş veya eksik alanlarınız mevcut.

MESAJ DURUMU

Kaydınız başarılı bir şekilde oluşturuldu.

Formda boş veya eksik alanlarınız mevcut.

E-BÜLTEN KAYIT DURUMU

E-Bülten kaydınız başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

Formda boş veya eksik alanlarınız mevcut.

BİZE KATILIN

PAM KILAVUZU TALEBİ