VDI

Sanal Masaüstü
Altyapısı

VDI

Sanal masaüstü altyapısı (VDI), iyileştirilmiş güvenlik ve merkezi masaüstü yönetimi dahil olmak üzere IT departmanlarına önemli avantajlar sunar. Kullanımı artırmak, yönetilecek konsolların sayısını en aza indirerek yetkinlikleri maksimize etmek ve çalışanların uygulamalara ve verilere erişimlerinde güvende kalmasını sağlamak için kurumların kullanıcı deneyimlerini en iyi seviyeye getirmelerini sağlar.

Sanal masaüstü altyapısı, sanal Windows veya Linux masaüstleri ve çalışanların üretken kalmak için ihtiyaç duydukları uygulamaları sunar. Sunulan sanal masaüstü, 3D CAD mühendislik veya tasarım uygulamaları gibi zorlu uygulamalarda bile yerel olarak kurulmuş bir masaüstü ile aynı görüntüyü ve hissi sunar. Ayrıca, 3D CAD vb. dosyaların bulunduğu ortamı sanal masaüstü altyapısına entegre ederek, büyük dosyalarla çalışırken yüksek bant genişliklerinin kullanılması durumunu ortadan kaldırır.

Sanal masaüstü altyapısı, masaüstü yönetimini basitleştirmek için ince istemcileri (Thin Clients) destekler. İnce istemciler, maliyetleri ve yönetimsel iş yüklerini yerel bir bilgisayara oranla daha azaltır.

Yönetiminizi Kolaylaştırın

Yönetiminizi Kolaylaştırın

Sanal masaüstü altyapısı, uygulamaları, kullanıcı profillerini ve işletim sistemlerini ayrı ayrı katmanlar olarak yönetmenize olanak vererek uygulama ve işletim sistemi yönetimini büyük ölçüde kolaylaştırır. IT departmanları bu teknoloji sayesinde uygulamaları ve masaüstlerini kendi kurumlarından ya da portvMind üzerinden etkili ve güvenli bir biçimde sunabilir.

portvMind, sanal masaüstü altyapısı alanındaki lider çözümler (markalar) ile olan iş ortaklığı sayesinde sanal uygulamalar, masaüstleri, veri Sanal masaüstü altyapısı, portvMind üzerinden sağlandığında IT departmanlarına bulut elastikliğinin avantajlarıyla birlikte Windows uygulamaları ve masaüstleri için kurumsal ölçekte sanal masaüstü altyapı hizmetleri sunma esnekliği sağlar. portvMind üzerinden sağlanan sanal masaüstü altyapısı, IT departmanlarının kaynaklarını talebe bağlı olarak genişletmesine ve daraltmasına olanak verir. Bu esneklik sayesinde yönetim kolaylaşır ve işletmeler sadece kullandıkları kadar ödedikleri için maliyetler azaltılır.

Hemen Deneyin

portVmind'ta sağlanan tamamen işlevsel sanal masaüstü altyapısı ortamını deneyebilir ve nerede olurlarsa olsunlar tüm kullanıcalara, tüm cihazlara sanal uygumaları ve masaüstlerini teslim edebilirsiniz. Bu sayede bulut hizmetlerinin sağladığı basitleştirilmiş dağıtım ve düşük maliyet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Hemen Deneyin
 • Ağ kullanımından tasarruf edin

  VDI´ın en önemli avantajlarından biri, normalde kullanıcının bilgisayarında olacak tüm bilgileri bir veri merkezindeki sunucuda toplamasıdır. Aynı verileri ağdaki tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir duruma getirerek hem zamandan hem de paradan tasarruf edebilirsiniz.

 • BT maliyetlerini düşürün

  BT personelinin tüm bilgisayarların bakımları, güncellemeleri (patch management) vb gündelik işlerle her bilgisayar için tek tek uğraşmak yerine, daha önemli konulara odaklanmasına izin vererek firmanıza fayda sağlar.

 • Kullanıcılar alışık oldukları bilgisayarlarına her yerden erişebilsin

  Birçok firma için VDI sisteminin en önemli avantajlarından birisi kullanıcıların, laptop, tablet, telefon vb. tüm cihazlardan iş bilgisayarlarına erişmesini sağlar. Bu sayede kullanıcılar ofis dışından da güvenli bir şekilde tüm firma kaynaklarına erişerek alışık oldukları düzende çalışabilirler.

 • Yüksek boyutlu dosyalar kaynaklarınızı tüketmez

  CAD dosyaları, çeşitli grafik tasarım dosyaları vb. dosyalar oldukça büyük dosyalardır ve ortak bir alandan çağırıldıklarında hem ağ hem de kullanıcı bilgisayarından oldukça çok kaynak tüketirler. VDI sisteminde tüm dosyalar ve işlem gücü sunucu sistemlerinde çalıştığı için geleneksel pc’ye göre 10 kata kadar hızlı erişim sağlar.

 • Yüksek grafik işlemleri için VDI kaynaklarını elastik olarak kullanın

  VDI sistemlerinde merkezi bir ekran kartı sanallaştırılarak istendiğinde kullanıcılarda aktif edilebilir ve yüksek grafik işlem gerektiren programlar için mükemmel bir ortam sağlar. Örneğin Autocad, Dassault Systems vb. uygulamalar VDI ortamlarını desteklerler. İstendiğinde grafik kaynakları istenen bilgisayara fiziksel hiçbir işleme gerek olmadan aktarılabilir. vMind NVIDIA PREFERED PARTNER olarak tüm NVIDIA çözümlerini desteklemektedir.

 • Tüm verilerinizi tek seferde yedekleyin

  Tüm kullanıcı verileri sunucu sistemlerinde bulunduğu için her kullanıcıyla tek tek yedekleme işlemi gerekmez. Kullanıcı nereden çalışırsa çalışsın her zaman dosyalarının güncel bir yedeği otomatik olarak alınabilir.

 • Enerjiden tasarruf edin

  Geleneksel kullanıcı bilgisayarlarının kaynakları çoğu zaman boşta kalır ve kullanıcı tamamını kullanmaz. Fakat bu enerji kullanmadığı anlamına gelmez. 100 kullanıcı için 100 bilgisayar çalıştırarak harcadığınız enerji yerine 100 kullanıcı için 2 adet sunucu + thin client(düşük enerji tüketimli (yaklaşık 12w))çalıştırarak enerji tüketiminden büyük oranda tasarruf edersiniz.

MESAJ DURUMU

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir.

Formda boş veya eksik alanlarınız mevcut.

MESAJ DURUMU

Kaydınız başarılı bir şekilde oluşturuldu.

Formda boş veya eksik alanlarınız mevcut.

E-BÜLTEN KAYIT DURUMU

E-Bülten kaydınız başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

Formda boş veya eksik alanlarınız mevcut.

BİZE KATILIN

PAM KILAVUZU TALEBİ