PKI Otomasyon Avantajları Artık Size Çok Yakın!

İş hayatımızı büyük bir hızla değiştiren dijitalleşme süreçleri, otomasyonlara olan ihtiyacı artarak devam ettirmekte. Bu dönemde, PKI süreçleri de ihtiyaç duyulan otomasyonlardan biri haline geliyor. Her yıl, dağıtılmış altyapıya sahip büyük kuruluşlar; Sertifika Yetkililerinin operatörleri ve yöneticilerine, dijital sertifikalara, akıllı kartlara ve akıllı kart okuyucularına giderek daha fazla ihtiyaç duyuyor. Şirketlerin büyüyen yapılarını ve artan sorumlulukları da göz önüne alındığında, eğer uygun sistemler kullanılmaya başlanmazsa, PKI bakımının artan maliyetleri kaçınılmaz hale gelecektir.

Modern akıllı kart yönetim sistemleri, masrafları azaltmaya ve iş süreçlerini otomatize etmeye devam ediyor ve bu konuda şirketlerin elini oldukça rahatlatıyor. vMind tarafından size sunulan gelişmiş Indeed Sertifika Yöneticisinin (Certificate Manager – Indeed-CM) sizin için sağladığı, dağıtarak otomatikleştirebileceğiniz işlemlerin listesini sizler için özetledik:

1. Boş kartları ya da kullanıcılara verilmiş akıllı kartları artık takip edebileceksiniz. Bu özellik, kuruluşunuzda hangi cihazdan kaçar adet olduğunu saptamanıza yardımcı olmaktadır. Ayrıca, vMind tarafından sunulan Indeed CM, toplu modda yüzlerce ve binlerce akıllı kartı tek seferde ekleyebiliyor. Böylece altyapı yöneticileri her zaman nerede ve hangi kartların kullanıldığını bilebilecek ve yeni kartların tedarikini planlayabiliyor olacaklardır.  

2. Sertifikaları arayabilir ve kontrol altına alabilirsiniz. Indeed CM, kullanıcıların akıllı kartlarında veya kullanıcı havuzunda farklı zamanlarda ve farklı Sertifika Yetkilileri tarafından verilen sertifikaları bulabileceğinden, hiçbir sertifika fark edilmeden atıl vaziyette kalmayacaktır. Bu özellik, sizin sertifikaların durumunun ve son kullanma tarihinin kontrol edilmesini sağlar.

3. Akıllı kartlarla işlem yapabilirsiniz. Akıllı kartların yenilenmesi, iptal edilmesi ve engellerin kaldırılması, normalde PKI operatörlerinin günlük ve zaman alan rutin bir işlemidir. Indeed CM, çalışanlarınızın emeklerini korur ve bu eylemi de olabilecek en pratik şekilde gerçekleştirir. Örneğin Indeed CM, görevden alınan çalışanların akıllı kartlarını ve sertifikalarını iptal eder, akıllı kartların içeriğini yeniler ve kullanıcıların PIN kodunun blokajını kaldırmak için bir mekanizma sağlar.

vMind size sunulan Indeed CM sayesinde akıllı kartların kullanımını rahatça kontrol edebilirsiniz. Eski CMS'nin üçüncü taraf pahalı yazılımlar olmadan sunamayacakları çeşitli işlemler, gelişmiş bir CMS aracılığıyla gayet yapılabilir hale getirilebilir. vMind’ın Indeed CM İstemci Aracısı, yalnızca akıllı kartlar üzerinde görevlerin gerçekleştirmeyle kalmayıp (yenileme, engellemeyi kaldırma ve silme), aynı zamanda bir iş istasyonuna kimin, hangi akıllı kartla bağlandığını da izlemeye izin veriyor. Kullanım hakları ihlal edilirse (örneğin, kayıtsız kullanıcı bağlanmaya çalışırsa veya akıllı kart başka bir kullanıcıya aitse), Aracı, bağlı akıllı kartın PIN kodunu otomatik olarak engelleyebiliyor, kullanıcıların Windows oturumunu engelleyebiliyor veya bu iki işlemi eşzamanlı olarak gerçekleştirebiliyor. Yönetici özel e-posta bildirimi ile olay hakkında bilgilendiriyor ve tüm olay detayları günlüğe kaydedebiliyor.

  • Gelişmiş siber güvenlik ve otomatik PKI - bu iki hedefe tek atışla ulaşabilirsiniz.

4. CMS'yi üçüncü taraf sistemlerle entegre edebiliyor olacaksınız. PKI'yı yaygın olarak kullanan şirketler sıklıkla sertifikaları farklı hizmetler LDAP kataloglarında, veritabanlarında, mobil cihazlarda yayınlama göreviyle karşı karşıya kalırlar. Veya üçüncü tarafların kendi sertifikalarıyla işlem yapılmasını gerektiren senaryolar başlarına gelir. Örneğin kullanıcı tatildeyken, İK sisteminin sinyali ile sertifika geçerliliğini duraklatmak ihtiyacı doğar. Üçüncü taraf yazılımlarla hızlı ve kolay entegrasyonun keyfini tam olarak çıkarmak için Indeed CM kendi API'sini devreye sokar. Bu tür bir paket ile Indeed CM'nin PKI işlemlerini otomatikleştirebileceği senaryoları önemli ölçüde genişletilir ve üçüncü taraf uygulamalar tarafından Indeed CM yardımıyla verilen sertifikaların ve akıllı kartların yönetilmesine izin verilir.

Size anlattıklarımız ve daha fazlası için veya veya ürün tanıtımına bir göz atmak isterseniz aşağıdaki bağlantıdan her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

MESAJ DURUMU

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir.

Formda boş veya eksik alanlarınız mevcut.

MESAJ DURUMU

Kaydınız başarılı bir şekilde oluşturuldu.

Formda boş veya eksik alanlarınız mevcut.

E-BÜLTEN KAYIT DURUMU

E-Bülten kaydınız başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

Formda boş veya eksik alanlarınız mevcut.

BİZE KATILIN

PAM KILAVUZU TALEBİ