PiLogger Üretim verimliliği takip ve analiz çözümleri

pilogger-uretim-verimliligi-takip-ve-analiz-cozumleri-1961.jpg

Üretim kapasitenizin sınırlarını keşfedin!

  • Kapasitenizi ne kadar verimli kullandığınızı biliyor musunuz?
  • Üretim birimlerinizin verimliliğini anlık takip edebiliyor musunuz?
  • Operatörlerinizin verimliliğini ölçebiliyor musunuz?
  • Makinelerinizden gelen farklı verileri tek noktadan yorumlayabiliyor musunuz?
  • Makinelerinizden gelen farklı verileri tek noktadan yorumlayabiliyor musunuz?

PiLogger size üretim bandından istediğiniz tüm bilgileri anında veriyor

Üretimin her safhasındaki performans ve verimliliği uçtan uca gözlemleyebilme en önemli gereksinimlerden biridir. Karar vericilerin bu bilgilere ulaşabilmesi için çok pahalı otomasyon sistemleri ve uzun kurulum süreleri ile bazen de üretim alışkanlıklarını radikal bir biçimde değiştirmeleri gerekebilir. Ayrıca; bu süreçleri tamamlasalar bile, güvenilir veriyi kaynağından efektif bir şekilde toplayabilmeleri çok zordur. Eğer, bu verileri güvenilir bir şekilde ve gerçek zamanlı olarak toparlayabilirseniz ki, PiLogger burada devreye girer, tüm bu veriler artık kullanılabilir ve anlamlı birer bilgi halini alırlar. Bu bilgileri ERP sistemleri ile birleştirebilir ya da anında önlemler alabilir bu sayede de, tüm üretim iş akışını maksimum verimle çalıştırabilmek mümkün olabilir.

En önemlisi de kurulum ve işletim maliyeti olarak en efektif rakamlarla bu başarılabilir.. Adet ve zamana dayalı makine (PLC/CNC) ile üretim yapan bir alüminyum ya da bir demir/çelik mamülleri üreten fabrikada, örnek olara çok sayıdaki FIN Kalıbı ya da Serpantin makinelerindeki randımanı, hedeflenen, gerçekleşen ve an itibariyle üretmesi gereken sayıya olan uzaklığı şeklinde tek noktadan görebilmek; karar vericilerin ve/veya herkesin görebileceği bir şekilde yayımlanabilmesi PiLogger ile artık mümkün. Değişik platformlardan gelen bu anlık özet bilgi ve detaylı raporlarla, aynı tür makinenin bir diğerinden olası randıman farklarını, planlı ya da plansız duruşları ya da operatör kaynaklı gecikmeleri bu sayede en doğru şekilde görmek ve önlem alabilmek PiLogger ile uygun maliyetlerle yapılabilir.

Sadece bir DSL Modem büyüklüğünde olan piLogger cihazı, Endüstriyel ortamlara çalışabilecek dayanıklılıktaki kasası içerisinde, alternatif akım (AC) ile çalışabilmektedir.

Bütünleşik hafıza ve pil korumasıyla olası elektrik ya da data kablosu kesintilerinden min seviyede etkilenmektedir. Kutu üzerindeki bütünleşik işletim sistemi ve uygulaması, herhangi bir network kablolaması (CAT5,6,7.. ) gerektirmeksizin, standart kablolama ile hızlıca kurulabilir. İstenen ortama verileri gönderebilir, MS SQL, LCD TV, Video, IPhone, IPAD, Android OS vs...

Pi Logger veri toplama ve analizi uygulamaları ile, en ufak üretim atölyesindeki birkaç makineden, yüzlerce makinesi bulunan fabrikalara kadar yatayda ve dikeyde hızlıca büyüyebilen bir yapıdadır. Üretim ortamınızı gerçek zamanlı olarak, önceden belirlediğiniz kriterlere göre gözlemlemenize ve detaylı olarak analizler yapabilmenize yardımcı olur.

Üretim birimleri, Birimler arası, vardiya ya da operatör verimliliğini tek noktadan gözlemleyebilirsiniz. Planlamanızı, tedarik zamanlamanızı tam ve doğru olarak yapmanıza; verimi düşüren olası üretim safhalarını anında görebilmenize; olası makine yatırım kararlarınızı eksiksiz ve doğru olarak alabilmenize ya da gerçek durumunuza göre yüksek maliyetli makine ve personel yatırımınızı ertelemenize, yardımcı olur.

Aynı anda 8 farklı makineden elektrik sinyalleri toplayarak; bir başka sunucuya veya bir istemciye ihtiyaç duymaksızın, gerçek zamanlı bir şekilde digital ortama aktarmaktadır. Üzerindeki DRAM’e yazılan konfigürasyon bilgileri ile kendisine gösterilen SQL veritabanına direkt olarak anlamlı verileri yazabilmektedir.

Buradan alınan veriler, belirlenen eşik değerler ve tanımlara göre, üretim ortamındaki LCD panellere direkt olarak yansıtılır. Bunun için ilave bir PC ye ihtiyaç duymaz. PiLogger veri toplama sistemi, isteğe bağlı olarak alınabilecek, Masa üstü ve mobil uygulamaları ile birlikte, ister kendi ERP sisteminize entegre edebileceğiniz, ister Cloud ortamından çalışabilen esnek bir platformla herhangi bir sunucuya ihtiyaç duymadan kullanabileceğiniz esnekliğe sahiptir.

Merak ettiğiniz tüm soruların cevabı burada;

MESAJ DURUMU

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir.

Formda boş veya eksik alanlarınız mevcut.

MESAJ DURUMU

Kaydınız başarılı bir şekilde oluşturuldu.

Formda boş veya eksik alanlarınız mevcut.

E-BÜLTEN KAYIT DURUMU

E-Bülten kaydınız başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

Formda boş veya eksik alanlarınız mevcut.

BİZE KATILIN

PAM KILAVUZU TALEBİ