Lokal çözüm değil, çözüm Bulut’ta!

Günümüzün en popüler başlıklarından biri, özellikle de bilişim teknolojilerinde, kuşkusuz “Bulut Bilişim”. Hepimizin ortak sorusu ise nedir? Bu Bulut Bilişim neye yarar? İhtiyacımızı çözecek doğru seçenek hangisi? Geleneksel Çözümler mi, yoksa BULUT mu?

Kalite yönetimi her yerde gerekli, özellikle de Ağ’larımızda...

Teknolojik gelişmeler adeta devrimler sayesinde her geçen gün daha da karmaşıklaşan datalarımız, basit data olmaktan çıkıp, karmaşık bir hal almaya başladı.

Risk Alma, Düzenli Test Et!

“Back-up Restore” testini en son ne zaman yaptınız?

Şifreler ile güvenlik dönemi bitti, artık doğrulama zamanı!

Çok adımlı doğrulama, oturum açılan uygulama veya hizmete erişim noktasında ilgili erişim isteğinin sizin tarafınızdan yapılıp yapılmadığının teyit edilmesi anlamına gelmektedir.

E-Posta Deyip Geçmeyin, Mevzu İş Sürekliliği.

Kurumların başlıca iletişim kaynağı olan e-postalar iş hayatımızın vazgeçilmez bir parçası.

Filtrele, süpür ama halının altına değil!

Kullandığınız URL Filtreleme uygulamalarının ilgili fonksiyonlarıyla, zararlı sitelere girişleri tam olarak engelleyebiliyor musunuz?

Network’te Trafik Kontrolü Var!

Hemen her kurumda yeni bir IT projesi başlarken ya da yeni departmanlar, yeni teknolojileri sistemlerine entegre ederken konuşmalarda geçen bu sihirli kelimeyi bir şekilde duyarsınız. Peki nedir bu VLAN, ne işe yarar, yenilir mi, içilir mi, neden bu kadar önemlidir?

Devir Değişti, Anti-virüsler’de!

Yeni nesil Anti virüslerin geleneksel anti virüslerden farklarını anlamadan önce Anti-virüs ne iş yapar biraz bunu inceleyelim.

Siber Sath-ı Müdafaa Nasıl Yapılır?

Birçok uzmanın görüş birliğine vardığı, yüksek güvenlikli erişilebilirlik standartlarında bulunan “Atak Yüzeyi” hakkında bilinmesi gerekenler...

Nesnelerin interneti, internetin nesnesi haline getirmesin sizi!

Günümüzün trend olgularından biri olan IoT (Internet of Things) bir başka deyişle nesnelerin internetinin hayatımızı ciddi oranda kolaylaştırdığı tartışılmaz bir gerçeklik.

Servislere ve Hizmetlere Erişimlerde Kime, Ne kadar güvenmeliyiz?

Günümüzde “Zero Trust” yani “Sıfır Güven” en çok kullanılan terimlerden biri haline geldi. Zero Trust bir organizasyon içinde veya dışında bulunan hiçbir kaynağa kesin olarak güvenilmemesi ilkesine dayanmaktadır.

Tertipli Masaüstü ve Sanal İstemciler Arasında Nasıl Bir bAĞ var?

Covid-19 salgını ile uzaktan çalışma şeklinin yeni normalimiz haline gelmesi ile çalışma hayatımızın da köklü değişimlere uğradığını biliyoruz.

3-2-1 Kuralı ile Tutarlı Yedekleme Nedir?

Yedeklenecek datayı en az 3 farklı kopya, 2 farklı medyaya ve 1’i tamamen canlı ortamından farklı bir lokasyonda olacak şekilde yedekleme işlemidir.

Ayrıcalıklı Hesap Yönetimi Bilincine Ulaşmak

Çoğu şirket için PAM, sınırlamalar veya kısıtlamalar oluşturmaktır. Çoğu zaman kuruluşlar, bazı yasal düzenlemeler nedeniyle PAM´ı uygulamak zorunda kalıyor ve bunu bir yatırım olarak değil, masraf olarak görüyor. Ayrıca, çoğu çalışan bunu başka bir kontrol yöntemi olarak düşünür ve şirketin kendilerine güvenmediğini varsayar.

Fintech’de Bulutla, Bulutsuz güneşli günlere doğru!

Bulut bilişim, hızlı bir şekilde sağlanabilen, ölçeklenebilen ve minimum işletme maliyetleri yapılandırılabilir kaynaklardan (veri depolamadan iş hizmetlerine kadar) oluşan isteğe bağlı ağ erişimi sağlayan bir modeldir.

MESAJ DURUMU

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir.

Formda boş veya eksik alanlarınız mevcut.

MESAJ DURUMU

Kaydınız başarılı bir şekilde oluşturuldu.

Formda boş veya eksik alanlarınız mevcut.

E-BÜLTEN KAYIT DURUMU

E-Bülten kaydınız başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

Formda boş veya eksik alanlarınız mevcut.

BİZE KATILIN

PAM KILAVUZU TALEBİ