BT Karar Vericileri için Dijital Dönüşüm Stratejileri Rehberi

Bilgi Teknolojileri (BT), günümüz iş dünyasının vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Hızla değişen ve gelişen dijital dünyada, kurumlar için rekabet avantajı sağlamak artık sadece bir seçenek değil, aynı zamanda bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu nedenle, BT karar vericilerinin omuzlarındaki sorumluluklar giderek ağırlaşmaktadır.

Bulut Bilişim ve AI (Yapay Zekâ) Entegrasyonu: İnovasyonun Geleceği

Günümüzde teknolojinin en hızlı gelişen alanlarının başında şüphesiz bulut bilişim (Cloud Computing) ve “AI” kısaltılması ile artificial intelligence yani yapay zekâ gelmektedir. İnovasyonun geleceği sayılan bu iki alanın birleşiminin şirketlerin operasyonlarını dönüştürme, verimliliği artırma ve rekabette öne çıkma potansiyeline nasıl katkı sağlayacağı ise en çok merak edilen konulardan.

ZTNA 2.0 (Zero Trust Network Access) Nedir? Ağ Güvenliğinde Devrim Niteliğinde Bir Yaklaşım

ZTNA 2.0 (Zero Trust Network Access), ağ güvenliği alanında son zamanlarda büyük bir çıkış yakalayan ve işletmelere gelişmiş güvenlik sağlayan bir yaklaşımdır. Değişen Tehdit Manzarası; uzaktan çalışmanın gücü, değişen uyumluluk gereksinimleri, bulut kullanımı, yapay zekâ, IOT vb. pek çok teknolojik değişim sıfır güvenle ağ erişimine duyulan ihtiyacı arttırmaktadır.

Türkiye Bulut Trendleri

Teknolojideki baş döndürücü değişim ve bu değişim neticesinde bilişim teknolojilerinde sunulan çözüm ve hizmetlerdeki evrimi hepimiz hissediyoruz.

SAP Nedir? Kurumsal Kaynak Yönetimi (ERP) için Popüler SAP Modülleri Nelerdir?

SAP (Systems Applications and Products); işletmelerin finans, satış ve tedarik zinciri gibi temel süreçlerini yönetmelerine yardımcı olan uluslararası bir kurumsal kaynak planlama– enterprise resource planning (ERP) yazılımı sağlayıcısıdır. İş yönetiminin neredeyse her yönünü kapsayan yüzlerce, tam ya da entegre modülden oluşan SAP, kurumlar için karar verme, planlama ve iş süreçlerini yönetme anlamında önemli bir iş yazılımı haline gelmiştir.

Yeşil Bulut Sistemlerinin Enerji Tüketimi ve Sürdürülebilirlik Üzerindeki Etkisi

Sürdürülebilirlik, küçük şirketler için bile yazılım ve donanım geliştiricileri arasında önemli konulardan biri haline geldi, ayrıca müşteriler, tüm dünyada güç kullanımının artması nedeniyle son yirmi yılda şirketlerin sürdürülebilirlik düzeyiyle son derece ilgili. Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin (BİT) tüm yaşam döngüsü boyunca çevre üzerindeki üstünlüğü, yeşil ve sürdürülebilir bulut sistemlerinin önemini belirtmek için bilim adamları tarafından araştırılmıştır.

IAM nedir? IAM ve PAM Karşılaştırması

Artan siber saldırılar, gelişen teknoloji ve değişen kullanıcı alışkanlıkları kurumları dışarıdan veya içeriden oluşabilecek pek çok saldırıya karşı dikkatli olmaya, ek güvenlik önlemleri almaya mecbur bırakmaktadır. Şirketler ve kurumlar için oluşan maddi kayıplar yanında oluşabilecek prestij kaybı hayati önem taşımaktadır.

İzinsiz giriş- Atak önleme sistemi IPS (Instrusion Prevention System) Nedir? Hangi Teknikleri Kullanarak Çalışır?

İzinsiz giriş önleme sistemi (IPS), bir bilgisayar ağına veya sistemine yetkisiz erişimi algılamak ve engellemek için tasarlanmış bir tür güvenlik yazılımıdır. Kötü amaçlı yazılım veya bilgisayar korsanlığı girişimleri gibi kötü amaçlı etkinlik belirtileri için ağ trafiğini izleyerek ve ardından bu tehditlerin başarılı olmasını engellemek veya önlemek için harekete geçerek çalışan bir sistemdir.

Container(Konteyner) Uygulamalar Nedir?

Uygulamaların sürekli değiştiği bir dünyada yaşıyoruz. Geçmişten günümüze kadar olan değişimleri kısaca değerlendirmek bile nasıl bir değişimin ve gelişimin içinde olduğumuzu özetlemeye yetiyor aslında.

Yönetilen Hizmetler

vMind, faaliyet gösterdiği ülkelerdeki kültüre ve çevreye olan bağlılığını korurken; temel işi olan yönetilen hizmetler ve portvMind markasıyla bulut bilişim alanında, sektörün gelişimine, öncü ve lider olma vizyonuyla, katkı vermekte; bu amaçla çıktığı yolculukta elde ettiği %99’üzerindeki müşteri memnuniyetinin haklı gururunu yaşamaktadır.

Çalışma Hayatında, Yeni Normal Nedir?

Düşünmeyi imkansızlaştıran bir pandemi süreci, ekonomide yaşanan sıkıntıların ortasında "normale dönüş´ten söz ediliyor sürekli. Oysa belki de normal denen şeyin hiç olmayabileceğini düşünme zamanı bugün!

Hiçbir Başarı Tesadüf Değildir!

vMind için eğitim ve eğitimin sürekliliği en önemli önceliğimizdir. Teknolojinin tam merkezinde faaliyetlerini sürdüren bir firmanın, takdir edersiniz ki bilmiyorum deme lüksü olmaz.

Bulut Bilişim (Cloud Computing) Çözümlerine Geçişin 10 Kritik Faydası / Bölüm 3

Detaylı bir çalışma sonucu elde ettiğimiz bilgiler ışığında hazırladığımız, Bulut Bilişim (Cloud Computing) çözümlerine geçişin kritik faydaları yazı dizimizin son bölümünde; artan iş hareketliği çözüm ihtiyaçları, mobilite, kalite kontrol ve sürdürülebilirlik açısından faydalarını inceliyor olacağız.

Bulut Bilişim (Cloud Computing) Çözümlerine Geçişin 10 Kritik Faydası / Bölüm 2

Bir önceki yazımızda sizlere; kurumların Bulut Bilişim (Cloud Computing) Çözüm ve Hizmetlerine iş açısından geçişinin faydaları, Getirdiği Ek (Marjinal) Faydalar, Tasarruf ve Ölçeklenebilirlik başlıkları altında aktarmıştık.

Bulut Bilişim (Cloud Computing) Çözümlerine Geçişin 10 Kritik Faydası

Bir önceki yazımızda sizlere; kurumların Bulut Bilişim (Cloud Computing) Çözümlerine iş açısından geçiş sebeplerini 7 ana başlıkta aktarmıştık.

MESAJ DURUMU

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir.

Formda boş veya eksik alanlarınız mevcut.

MESAJ DURUMU

Kaydınız başarılı bir şekilde oluşturuldu.

Formda boş veya eksik alanlarınız mevcut.

E-BÜLTEN KAYIT DURUMU

E-Bülten kaydınız başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

Formda boş veya eksik alanlarınız mevcut.

BİZE KATILIN

PAM KILAVUZU TALEBİ