4 4´lük yeni sürüm Indeed AccMan 8.0

4 4'LÜK YENİ SÜRÜM: INDEED ACCMAN 8.0
 

Uzun zamandır sabırsızlıkla beklediğimiz duyuruyu yapmaktan dolayı oldukça çok mutluyuz.

vMind güvencisyle sunduğumuz Indeed Hesap Yönetimi - AccMan 8.0 sürümü artık hizmetinizde!

Indeed Hesap Yönetimi 8.0, yeni geliştirmeleriyle beraber işletmenizin bütün bilgi sistemlerine erişimini yönetmek için eksiksiz ve tam entegre bir çözüm olarak her geçen gün üstüne konan tasarımında yeni bir dönüm noktası olacaktır.

Peki vMind’ın sunduğu Indeed Hesap Yönetimi 8.0'da hangi yenilikler bulunmaktadır?

WL VE ESSO DESTEKLİ YENİ SUNUCU

Indeed AccMan'nin temel taşı, kimlik doğrulama ve yönetim sunucusudur. Yeni versiyonda bu sunucu web uygulamasına dönüştürüldü. Bu geçiş ile beraber modern kimlik doğrulama görevlerinin daha verimli bir şekilde ele alınmasını sağlayabilecek, yük dengelemeli hataya dayanıklı ve yüksek performanslı sunucu kümelerinin dağıtımını ise artık web geliştirmeden gelen endüstriyel yaklaşımlar kullanılarak gerçekleştirebileceğiz.

Indeed AccMan 8.0 sunucusu, bu sürümle birlikte Windows Oturum Açma ve Kurumsal SSO kimlik doğrulama modüllerini destekler hale gelmiştir. Böylelikle, tüm entegrasyon modülleri, tek bir erişim günlüğüne sahip yeni bir kimlik doğrulama sunucusu üzerinden çalışabilecektir. Entegrasyon modüllerinin tam listesini hatırlatacak olursak:

 • Windows Oturum Açma
 • Kurumsal Tek Oturum Açma
 • SAML Kimlik Sağlayıcı
 • NPS RADIUS Uzantısı
 • ADFS Uzantısı
 • IIS Uzantısı
 • RDP Windows Oturum Açma

ERİŞİM POLİTİKALARI

Aslında AccMan 8.0, politika mekanizmasına dayalı olarak kullanıcı kimlik doğrulama yönetim sistemi için merkezi bir model kullanır. Indeed AccMan politikaları, kurumsal SSO rolleri geliştirmelerinin devamı olarak tasarlanmıştır ve uygulamalardaki tüm kullanıcı erişim parametrelerini içerir:

 • Mevcut uygulamaların listesi
 • Her uygulama için izin verilen kimlik doğrulama yöntemleri
 • Politika kapsamı (politikanın kapsamına giren bir dizi kullanıcı ve grup)
 • İlke yöneticileri (belirli bir ilke dahilinde sistem ayarlarını yönetme hakkına sahip çalışanlar)

Politikaların kullanımı, sistem yönetimini ve erişim kontrolünü önemli ölçüde basitleştirir. Artık her kullanıcı için erişim ayarlarını ayrı ayrı yapılandırmanıza gerek yoktur ve bunu politika düzeyinde bir kez yapmanız, gerekli tüm kullanıcıları veya kullanıcı gruplarını buna dahil etmeniz için yeterlidir.

YEPYENİ BİR YÖNETİM KONSOLU

Yeni sürüm, tamamen baştan tasarlanmış bir sistem yönetim konsolu da içermekte. Yeni konsol, web geliştirmede UI ve UX'e yönelik modern yaklaşımlara uygun olarak tasarlanmıştır. Yeni konsoldaki en önemli gelişme ise tüm başlıkların listelendiği bir gezinme paneli olarak tasarlanmış bir kenar çubuğunun eklenmesidir. Konsol, kenar çubuğuna ek olarak, gezinmeyi ve günlük işlemleri kolaylaştıran yeni yönetim öğelerini de içeriyor.

Eklenen uygulamalara sahip bir örnek

Kullanıcı özellikleri

MFA ZİNCİRLERİNİN OLUŞTURULMASI

Yeni sürümde, çok faktörlü bir kimlik doğrulama zincirini anında oluşturabilmek için, kullanıcının alan şifresini Indeed AccMan'da desteklenen herhangi bir kimlik doğrulama yöntemiyle birleştirmeyi mümkün hale getirdik. Yeni oluşturduğumuz bu zincirleri ek bileşenler kurmaya gerek kalmadan basit bir sistem konfigürasyonu ile oluşturabiliyoruz. Örneğin, herhangi bir PC'ye erişimi aşağıdaki şekillerde kurgulayabiliyoruz:

 • alan şifresi ve parmak izi
 • etki alanı şifresi ve temassız kart
 • etki alanı parolası ve bildirim ile kimlik doğrulaması

Aynı zamanda, sistem yöneticisi her kimlik doğrulama yöntemini (faktörünü) ayrı ayrı kullanmaya kısıtlama getirebilir ve yalnızca MFA modunun kullanımına izin verebilir.

LİSANSLAMA

Yeni sürümde, Indeed AccMan'nin lisanslama politikasında da çeşitli iyileştirmeler yapıldı. Başlıca değişiklikler:

Lisanslar artık ilkeler temelinde kullanıcılara otomatik olarak dağıtılıyor. Yeni sürümle beraber lisansları manuel olarak dağıtmaya gerek kalmıyor.

Politika dışı bırakılan kullanıcıların lisanslarının geri alınmasına izin veren bir lisans temizleme hizmeti de geliştirildi ve hizmetinize sunuldu.

Artık her entegrasyon modülünün kendi lisans anahtarı olacak. Yani, birkaç modül için "ortak" anahtar kullanımına son veriyoruz.

KONFİGÜRASYON SİHİRBAZI

Indeed AccMan sunucusuna yapılandırma sihirbazını ekledik. Kullanımı kolay ve görsel açıdan kullanıcılarımızı tatmin edebileceğine inandığımız bir dizayn ile, sihirbazın, sunucuyu başlatmak için yapılandırma dosyalarının gerekli tüm parametrelerinin ayarlarını kontrol edebileceği bir panel eklendi. Bu sihirbaz ayrıca, ek sunucuların yerleştirilmesini ve mevcut olanların güncellenmesini kolaylaştıran konfigürasyon dosyalarının bir yedek kopyasını kaydetmeye de izin verebiliyor.

Indeed AccMan Yapılandırma sihirbazı

DİĞER İYİLEŞTİRMELER

Ayrıca ufak boyutlarda çok sayıda iyileştirmeyi de uygulamamızın çeşitli yerlerinde görebilirsiniz:

 • Windows Oturum Açma ve eSSO'da AirKey aracılığıyla anında kimlik doğrulama desteği;
 • Farklı ormanlardan alanlar arasında güvenilir ilişki desteği;
 • Oturum açma geçmişi olan sayfa, kullanıcının profiline eklendi;
 • Geçerli işlemin adı (oturum açma, parola değişikliği vb.) ESSO aracısının kimlik doğrulama penceresinde belirtilir.
 • AccMan sunucusundan eSSO şablonunu indirme yeteneği

Ürün sunumunu bir de kendi gözlerinizle görmek istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilir veya webinar toplantılarımıza katılarak vMind uzmanlarının ağzından Indeed AccMan ile ilgili her türlü bilgiye erişebilirsiniz.

MESAJ DURUMU

Mesajınız başarılı bir şekilde iletilmiştir.

Formda boş veya eksik alanlarınız mevcut.

MESAJ DURUMU

Kaydınız başarılı bir şekilde oluşturuldu.

Formda boş veya eksik alanlarınız mevcut.

E-BÜLTEN KAYIT DURUMU

E-Bülten kaydınız başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.

Formda boş veya eksik alanlarınız mevcut.

BİZE KATILIN